وضعیت مبهم لیگ بسکتبال، شیمیدر قم  را برای تیم داری دچار تردید کرده‌است

قم – ایرنا – رییس هیات بسکتبال قم با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا و مبهم بودن شرایط برگزاری لیگ برتر موجب شده تا شیمیدر برای تیم داری در لیگ دچار تردید شود گفت: در صورتی که قرار باشد این تیم در لیگ برتر بسکتبال تیمداری کند، به طور قطع به نمایندگی از قم به میدان می‌رود.

مرتضی سخایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: تیم شیمیدر که سال گذشته به نمایندگی از قم در مسابقات لیگ برتر بسکتبال به میدان رفت به دلیل برخوردار بودن از بازیکنان باکیفیت یکی از شانس‌های قهرمانی در لیگ بود که متاسفانه به دلیل شیوع کرونا، لیگ فصل گذشته ناتمام باقی باقی ماند و این موجب شد تا هزینه‌های زیادی که برای این تیم توسط بخش خصوصی شده بود بدون نتیجه شود.

وی با اشاره به همکاری نزدیک این هیات با مسئولان تیم شیمدر گفت: با وجود اینکه تیم شیمیدر سال گذشته برای نخستین بار در قم به مصاف حریفان خود می رفت ولی مسئولان این تیم از جو سالن محل برگزاری مسابقات و حمایت تماشاگران قمی از این تیم راضی بودند و این فضای شور و نشاط و حمایت تماشاگران را دور از انتظار می دانستند.

رئیس هیات بسکتبال قم ادامه داد: تیم شیمیدر قم دارای حامی مالی بخش خصوصی است و به همین دلیل سرمایه گذار تیم انتظار دارد از هزینه‌ای که برای تیم انجام می‌شود، نتیجه ای کسب کند که به دلیل شیوع کرونا و نامعلوم بودن سرنوشت برگزاری لیگ، این تیم برای تیمداری در لیگ برتر فصل جدید دچار تردید شده‌است.

وی اظهار داشت: درگفت وگوهایی که با مسئولان تیم‌های دیگر بسکتبال حاضر در لیگ برتر داشته ایم، با وجود اینکه حدود یک ماه به آغاز زمان اعلامی فدراسیون برای آغاز لیگ جدید باقی مانده‌است ولی به دلیل نامشخص بودن وضعیت و نحوه برگزاری لیگ برتر در فصل آینده، تا کنون هیچ یک از این تیم ها فعالیت آماده سازی خود را آغاز نکرده اند.

سخایی، شیمیدر را یکی از تیم های ریشه‌دار و پرافتخار بسکتبال کشور دانست و ادامه داد: هزینه هر فصل این تیم حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیارد ریال است که این رقم معادل تمام پولی است که در کل ورزش قم طی یکسال هزینه می‌شود به همین دلیل طبیعی است که باشگاه برای هزینه این مبلغ سنگین در این شرایط نیاز به داشتن یک چشم انداز روشن از وضعیت برگزاری لیگ داشته باشد.

وی افزود: با توجه به پیش بینی اوج‌گیری مجدد کرونا در فصل پاییز، احتمال تعطیلی مجدد لیگ بسکتبال و ناتمام ماندن دوباره این لیگ برای دومین سال وجود دارد و این موجب شده تا تیم‌ها دچار سردرگمی باشند.

رئیس هیات بسکتبال قم،‌ خاطر نشان کرد: بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) نیز جلسه ای در فدراسیون بسکتبال پیرامون وضعیت فصل آینده این رشته ورزشی برگزار می‌شود که در آن جلسه تکلیف تیم‌های حاضر در مسابقات نیز مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از بازکنان خوب این تیم در هفته‌های گذشته با تیم‌های دیگر لیگ برتری قرارداد امضا کرده اند، ‌اگر شیمیدر علاقه‌مند به حضور در لیگ برتر فصل جدید باشد، به احتمال زیاد با تیم معمولی  و با هزینه پایین تیمداری می‌کند.

سخایی افزود: فدراسیون بسکتبال ۲۴ مهرماه را شروع لیگ برتر فصل جدید بسکتبال اعلام کرده‌است که با توجه به اینکه تیم‌ها هنوز آماده‌سازی خود را آغاز نکرده‌اند،‌ به نظر می رسد که به احتمال زیاد لیگ در زمان اعلام شده، آغاز نشود.

رئیس هیات بسکتبال قم تاکید کرد: مجوز باشگاه شیمیدر از قم است به همین دلیل این تیم اگر قرار باشد که فصل آینده به میدان برود به طور قطع به نمایندگی از این استان به مصاف حریفان خود می‌رود مگر اینکه به طور کلی از تیم‌داری در لیگ انصرف دهد.

وی با بیان اینکه استمرار حضور تیم لیگ برتری شیمیدر و همچنین بازیکنان بزرگ و صاحب نام این تیم در قم به طور قطع موجب ارتقای بسکتبال استان می‌شود، گفت: استفاده از ظرفیت بازیکنان جوان قمی در این تیم نیاز به ارتقای سطح کیفی آنها دارد که برنامه‌ریزی لازم در این زمینه در سطح استان انجام شده بود که اگر کرونا نبود، شاهد اتفاق های خوب در بسکتبال قم بودیم.

با پیگیری مسئولان استان و با توجه به موافقت سرمایه‌گذاری شرکت شیمیدر، فصل گذشته انتقال تیم باسابقه شیمیدر به قم نهایی شد.

باشگاه فرهنگی ورزشی شیمدر از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود در حوزه بسکتبال را آغاز و در رده های مختلف سنی و در رشته های مختلف بسکتبال موفق به کسب عناوین متعدد در کشور شده است. کسب مقام قهرمانی مسابقات باشگاه های غرب آسیا و کسب مقام سوم مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور از جمله افتخارات این تیم در سال ۱۳۹۷ بوده است. از دیگر افتخارات این تیم در سال ۹۷،‌دعوت تمام بازکنان تیم بزرگسالان شیمدر به تیم ملی الف و ب است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha