رژیم صهیونیستی در ۲۰ روز گذشته ۱۰۰ بار غزه را بمباران کرده است

تهران - ایرنا - ارتش رژیم صهیونیستی در ۲۰ روز گذشته با نقض آتش‌بس، ۱۰۰ بار مناطق مختلف نوار غزه را با جنگنده‌ها و توپخانه‌ بمباران کرده است .

به گزارش امروز (چهارشنبه) روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، ارتش رژیم اشغالگر در بیانیه‌ای اذعان کرد که تقریبا ۱۰۰ نقطه مختلف در نوار غزه را در ۲۰ روز گذشته بمباران کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی اکثر حملات خود به نوار غزه را در شب انجام می‌دهد.

ارتش این رژیم مدعی است که این حملات در واکنش به ارسال بالن‌های آتش‌زا و انفجاری از جانب نوار غزه به سرزمینهای اشغالی فلسطین صورت گرفته است.

نیروهای مقاومت در پاسخ به حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه چندین راکت به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کردند.

پس از دور تازه تنش‌ها در غزه، دوشنبه گذشته دفتر «یحیی السنوار» رئیس «جنبش مقاومت اسلامی فلسطین» (حماس) از میانجی‌گری قطر بر سر تفاهم میان حماس و رژیم صهیونیستی و با هدف توقف تنش‌ها خبر داد.

حملات به نوار غزه در حالی است که مردم این منطقه به شدت از بحران شیوع «ویروس کرونا» رنج می‌برند و اخیرا نیز اکثر نقاط غزه به منظور مقابله با این ویروس، قرنطینه شده‌ است.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه فوق مدعی شده که در حملات اخیر نزدیک به ۳۵ مرکز ساخت سلاح، حدود ۳۰ کارگاه زیر زمینی، شماری از مجموعه‌های نظامی، تقریبا ۱۰ پایگاه نگهداری پهپاد و تجهیزات ضد هوایی متعلق به «حماس» را هدف قرار داده است. همچنین ارتش رژیم اسرائیل مدعی هدف قرار دادن چندین نقطه از مواضع نظامی دریایی و بیش از ۲۰ پست دیدبانی این جنبش شده است.

رژیم صهیونیستی در مدت ۷۰ ساله اشغالگری خود به بهانه‌های امنیتی و مقابله نظامی با نیروهای مقاومت، مردم را هدف قرار داده و جان شمار زیادی از فلسطینی‌ها را گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha