مدیران متخلف مدرسه در خراسان رضوی برکنار شدند

مشهد- ایرنا- رییس اداره ارزیابی و نظارت بر عملکرد اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: سه مدیر متخلف مدرسه در این استان با صدور حکم هیات تخلفات کارکنان آموزش و پرورش لغو و برکنار شدند.

مجتبی افشار روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا تخلف این افراد را دریافت وجه اجباری از والدین در زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس اعلام و بیان کرد: مدیران متخلف پس طی مراحل صدور تذکر شفاهی و کتبی، به هیات رسیدگی به تخلفات آموزش و پرورش معرفی شده‌ بودند.

وی به اجرای دو هزار و ۷۳۶ بازدید نظارتی از مدارس خراسان رضوی از آغاز کار ثبت‌نام دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جدید اشاره و بیان کرد: ظرف این مدت تاکنون ۱۲ مدیر متخلف مدارس در سطح این استان تذکر کتبی دریافت کرده‌اند.

رییس اداره ارزیابی آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: شش مدیر مدرسه متخلف دیگر نیز به اتهام دریافت غیرمجاز وجه در زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان به هیات رسیدگی به تخلفات آموزش و پرورش استان جهت بررسی عملکردشان و صدور حکم لازم معرفی شده‌اند.

وی گفت: والدین دانش‌آموزان در صورت مواجهه با هرگونه تخلف در زمان ثبت‌نام مدرسه، نخست شکایت خود را به واحد بازرسی نواحی آموزش و پرورش و سپس به اداره ارزیابی و نظارت بر عملکرد اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در تماس با شماره تلفن ۳۲۲۲۲۱۰۳ اعلام کنند.

استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل در ۱۱ هزار و ۴۵۳ مدرسه شامل ۵۵ هزار و ۲۳۰ باب کلاس درس دارد. 

۱۰ درصد از دانش‌آموزان خراسان رضوی شامل ۱۰۸ هزار و  ۳۰۹ نفر در قالب پنج هزار و ۴۸۰ باب کلاس در هزار و ۶۱۳ مدرسه غیردولتی تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha