۱۲ شهریور ۱۳۹۹، ۱۲:۴۸
کد خبر: 84024071
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۹۰۰ پرستار خراسانی بخاطر کرونا به مرخصی استعلاجی رفتند

مشهد- ایرنا- تاکنون ۹۰۰ پرستار شاغل در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی به مرخصی استعلاجی مرتبط با بیماری کووید ۱۹ ناشی از ویروس همه‌گیر کرونا رفته‌اند.

رییس نظام پرستاری مشهد روز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: طبق اطلاعات موجود افزون بر ۶۰۰ نفر از پرستارانی که در خراسان رضوی به مرخصی استعلاجی رفته‌اند بطور قطع به ویروس کرونا مبتلا بوده و علائم بارز بیماری کووید ۱۹ در آنها آشکار بوده است.
محسن گچپزان افزود: همچنین در این مدت دو نفر از پرستار پرتلاش دانشگاه علوم پزشکی به نامهای "محمد شکری و حسین هادوی" بر اثر ابتلا به ویوس کرونا دعوت حق را لبیک گفته و به جمع شهیدان خدمت پیوسته‌اند.
وی تعداد پرستاران شاغل در دانشگاه علوم پزشکی مشهد را هشت هزار نفر اعلام و بیان کرد: ۹۰ درصد از این جمعیت پرستاران در بیمارستانها و مراکز بهداشتی درمانی مستقر در مشهد فعالیت دارند.
۸۰ درصد از جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی خود را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت می‌کنند.

بقیه جمعیت خراسان رضوی در قالب ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۷۶ هزار و ۸۹۴  نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۲۱ هزار و ۶۷۲ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۳۲۵ هزار و ۱۲۴ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۲۵ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۳۳۸ نفر را بیمار کرده و جان ۸۵۷ هزار و ۵۲۱ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۱۸ میلیون و ۴۹ هزار و ۹۶۷ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با شش میلیون و ۲۲۶ هزار و ۲۰۳ بیمار کووید ۱۹ و ۱۸۸ هزار و ۷۰ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای برزیل، هند و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا جایگاه یازدهم را در میان کشورهای جهان دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha