عامل بقای اسلام، قیام حضرت سیدالشهدا (ع) است

تربت‌حیدریه- ایرنا- قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: قیام حضرت سیدالشهدا(ع) عامل بقای اسلام است و همین امر باعث شد دین الهی به عنوان یک قدرت ارزشمند در جهان بدرخشد.

حجت‌الاسلام محمدعلی رضایی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت سالروز شهادت حضرت سجاد(ع) در تربت‌حیدریه افزود: این بدان معناست که امام حسین(ع) برای پیشگیری از انحراف اسلام در کربلا قیام کرد و این حرکت ایشان باعث شد دین اسلام از انحراف حفظ و در جهان باقی بماند.
وی ادامه داد: آنچه قیام کربلا را حفظ کرده و اسلام را به این مرحله رسانده، مبارزه سیاسی امام سجاد (ع) است و خطبه‌های این امام و نیز حضرت زینب (س) در کوفه و شام انقلاب و دگرگونی ایجاد کرد و تمام دنیای آن روز را متوجه قیام امام حسین(ع) کرد.
قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: کسانی که فکر می‌کنند اسلام و شیعه و نظام اسلامی که الگویش مکتب عاشوراست به شکست خواهد انجامید سخت در اشتباهند و روز به روز انقلاب اسلامی و شیعیان در سراسر جهان قدرتمندتر از گذشته خواهند بود.

رضایی افزود: استکبار جهانی فکر نمی‌کرد عده‌ای با وجود بیماری کرونا در کنار کاخ سفید برای امام خود عزاداری کنند و این آنها را هر روز سرافکنده تر و رو به اضمحلال می‌کند.
وی ادامه داد: آمریکایی ها گمان می‌کردند اگر از برجام خارج شوند می‌توانند ملت و نظام اسلامی ایران را تحقیر کنند اما اتفاقاتی که در سازمان ملل، شورای امنیت و جهان رخ داد عکس این خواسته آمریکایی‌ها شد و آنها را در دنیا منزوی‌تر کرد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =