نماینده جدید ولی فقیه در استان کردستان را بهتر بشناسیم

سنندج - ایرنا - حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده جدید ولی فقیه در استان کردستان ۵۷ سال سن دارد و متولد خرمشهر است و مدرک حوزوی سطح سه دارد.

به گزارش ایرنا، نماینده جدید ولی فقیه در کردستان تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان خود را در تهران گذرانده و در رشته اقتصاد دیپلم خود را اخذ کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در سال ۱۳۵۹ وارد حوزه علمیه حضرت آیت الله مجتهدی (ره) و سال ۶۱ به حوزه علمیه حضرت آیت‌الله حق‌شناس و از سال ۱۳۷۳ به حوزه علمیه قم راه یافت و تحصیل کرد.

وی دروس خارج فقه را در خدمت مرحوم آیت‌الله تبریزی(ره) و حضرت آیت‌الله گنجی هر کدام به مدت سه سال گذرانده است و سابقه سال‌ها تدریس در حوزه های علمیه تهران، قم و زاهدان و دانشگاه‌های امام حسین (ع)، سیستان و بلوچستان، شهید مطهری زاهدان و شهید بهشتی تهران از سال ۱۳۶۸ را در کارنامه خود دارد.

نماینده جدید ولی فقیه در کردستان، ۲ سال سابقه نمایندگی جمعیت تعاون اسلامی، هفت سال مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان و پنج سال در دانشگاه شیهد بهشتی را در سوابق کاری دارد.

حجت الاسلام پورذهبی روز چهارشنبه ۱۲ شهریور با حکم رهبر معظم انقلاب به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در استان کردستان منصوب شد.

پیش از حجت‌الاسلام پورذهبی، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی از دی ماه سال ۱۳۸۹ عهده‌دار این سمت بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha