استاندارد خراسان‌ شمالی‌ علیه ۴ واحد تولیدی اعلام جرم کرد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل استاندارد خراسان ‌شمالی گفت: این اداره‌کل علیه چهار واحد تولیدی شامل ۲ واحد تولید سنگدانه و ۲ واحد پلی‌استایرن در استان اعلام جرم کرده است.

فهیمه مهمان نواز روز چهارشنبه با حضور در مرکز ایرنای خراسان شمالی اظهار داشت: پرونده این واحدهای تولیدی به علت تولید و توزیع غیرمجاز و عدم دریافت پروانه استاندارد اجباری به دادسرا ارجاع شده است.

وی افزود: عدم رعایت الزامات استاندارد و تولید انبوه این واحدها که در شهرستان اسفراین و بجنورد فعال هستند، از دیگر تخلفات است.

مدیرکل استاندارد خراسان شمالی خاطرنشان کرد: امسال،  ۱۵ پرونده واحد تولیدی متخلف برای رسیدگی به محاکم قضایی ارجاع شده است.

مهمان نواز درباره نظارت بر تولید مصالح ساختمانی گفت: در دو سال گذشته، نظارت ها و حساسیت بر کنترل کیفیت تولید بتن، زیاد بوده است، در استانداردهای بتن تجدید نظر شده و استانداردها به روز شده است.

وی افزود: در این زمینه، همکاری خوبی با سازمان نظام مهندسی ساختمان وجود دارد و مقرر شده، ناظران ساختمان، در صورت مشاهده استفاده از بتن غیراستاندارد در ساخت وساز، گزراش را منعکس کنند تا به آن رسیدگی شود.

مهمان نواز گفت: تلاش داریم تا مصالح نامرغوب و غیراستاندارد پای ساختمان آورده نشود و در ساخت و ساز استفاده نشود، البته اقدامات در این زمینه،  موثر بوده است.

مدیرکل استاندارد خراسان‌شمالی خاطرنشان کرد: نمونه برداری ها از بتن، در استان افزایش یافته است و آمادگی لازم برای آزمون و کنترل بتن وجود دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =