۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۶
کد خبرنگار: 831
کد خبر: 84023966
۰ نفر

برچسب‌ها

یک زن معاون فرماندار جویبار شد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران با صدور حکمی زینت خدابنده امیری را به عنوان معاون فرماندار جویبار منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان در این حکم بر ضرورت رعایت کامل و دقیق قوانین و مقررات و استفاده از ظرفیت های بالفعل و بالقوه منطقه برای خدمتگزاری به مردم تاکید کرد.

خدابنده امیری چهارمین معاون فرماندار در مازندران است که از میان بانوان انتخاب می شود. پیش از این برای سمت معاونت فرمانداری شهرستان های نور، نوشهر و محمود آباد هم از بانوان استفاده شده بود. مازندران ۲۲ فرمانداری دارد.

در حال حاضر دستکم ۱۵ زن در پست های مدیرکلی و معاونت اداره کل در مازندران مشغول فعالیت هستند. سه زن نیز به عنوان بخشدار در مازندران انجام وظیفه می کنند.

همچنین حدود ۱۰ درصد از ۲ هزار و ۱۳۲ دهیاری مازندران در اختیار بانوان است و از حدود هشت هزار عضو شورای اسلامی روستایی ۲۲۲ نفر زن هستند و حدود ۲۰ زن در سمت عضو شورای اسلامی شهرهای استان فعالیت دارند. ۴۴ درصد از اعضای هیات مدیره سازمان های مردم نهاد مازندران هم زن هستند.

بر اساس گزارش های رسمی در استان مازندران ۵۴ اداره کل فعالیت دارند و به همین تعداد اداره در شهرستان های استان فعال و بیش از ۳۰ هزار زن استان کارمند این مجموعه ها هستند.

بر اساس آمارهای رسمی تعداد بانوان فارغ التحصیل دانشگاهی مازندران چهار درصد از استان های دیگر بیشتر است.

استاندار مازندران اردیبهشت ماه امسال اعلام کرد که سهم مدیریتی بانوان در استان با تلاش‌های صورت گرفته به پنج درصد رسیده است ، .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha