الحوثی: استفاده اسرائیل از پایگاههای امارات در یمن انحراف اذهان عمومی است

تهران- ایرنا- «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی گفت که اعلام استفاده اسرائیل از پایگاههای امارات در یمن، تنها یک جنگ رسانه‌ای است تا هدف واقعی ابوظبی که همانا واگذاری پایگاههایی در امارات به رژیم صهیونیستی است، آشکار نشود.

الحوثی امروز (چهارشنبه) در صفحه شخصی خود در توئیتر تاکید کرد: امارات با به راه انداختن تحریکات رسانه‌ای، اذهان عمومی را از هدف واقعی این کشور در واگذاری بخشی از خاک امارات به اسرائیل که نزدیک ایران قرار دارد، منحرف کند و این اقدام تحقق رویای رژیم صهیونیستی از سالهای گذشته است.

الحوثی پیش از این هم در توئیتی خطاب به دولت ابوظبی نوشت: امارات به خاطر کنیسه‌ای که ساخته است، از یهودیان دعوت می‌کند و این کار را برای این انجام می‌دهد تا به جهانیان بگوید که دست به یک اقدام بشردوستانه می‌زند.

او همچنین گفت: هزاران یمنی دیگر نیز بیمار هستند و یا در فرودگاه‌های دنیا سرگردان هستند، چرا که [ائتلاف سعودی از جمله امارات] مانع از ورود و بازگشت آنان به یمن می‌شوند.

یمن بیش از شش سال است در محاصره ائتلاف متجاوز سعودی که امارات نیز عضوی از آن است، قرار دارد. این ائتلاف از ورود هرگونه مواد غذایی و سوخت به این کشور جلوگیری می‌کند و مردم یمن را در بدترین وضعیت زندگی در شرایط شیوع «ویروس کرونا» قرار گرفته‌اند.

محاصره و تداوم درگیری، موجب شده بیشتر یمنی‌ها نیازمند کمک‌های بشر دوستانه باشند.

میلیون‌ها یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل، این کشور بدترین بحران‌های انسانی در جهان را تجربه می‌کند.

با وجود تلاش‌های «جنبش انصارالله» یمن برای برقراری صلح، اما ائتلاف متجاوز سعودی همچنان اصرار دارد، به حملات خود و نیز محاصره این کشور ادامه دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار جهان