تمدید مهلت ثبت‌نام در آزمون‌ دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی تا فردا

تهران- ایرنا- مهلت ثبت‌نام در آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی تا فردا - پنج شنبه - تمدید شد.

مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد: مهلت ثبت نام آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی از ساعت ۱۱ امروز  چهارشنبه ۱۲ شهریور- تا ساعت ۲۴  فردا پنج شنبه تمدید شد.  ثبت نام از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می شود.

پیش از این مرکز سنجش آموزش پزشکی در اطلاعیه ای خطاب به داوطلبان تمامی رشته های تخصصی و فوق تخصصی شرکت کننده در آزمون دانشنامه سال ۹۹، اعلام کرد: با توجه به برگزاری آزمون کتبی و شفاهی سال­ جاری به صورت کامپیوتری، این دبیرخانه درنظر دارد برای آشنایی بیشتر داوطلبان با نحوه پاسخگویی به آزمون های تحت کامپیوتر ۲ مرحله آزمون آزمایشی با هدف آموزش و آشنایی بیشتر داوطلبان با نحوه برگزاری آزمون در روزهای ۱۳ و ۱۴ شهریور ماه برگزار کند.  داوطلبان موظف به شرکت در آزمون آزمایشی اعلام شده هستند.  

همچنین بر اساس دستورالعمل اجرایی آزمون دانشنامه فوق تخصصی،  تمامی افرادی که در موعد مقرر ثبت نام کرده اند باید برای اطلاع از واجد شرایط بودن برای شرکت در آزمون در تاریخ های ۲۱ و ۲۲ شهریورماه ۹۹  به سایت اینترنتی مرکز سنجش پزشکی مراجعه کنند.

 داوطلبان لازم است تا ۱۵ آذر ۹۹ دوره دستیاری خود را به پایان برسانند.  تمامی دستیاران رشته های فوق تخصصی می بایست حداکثر ظرف مدت یکسال پس از اتمام دوره آموزش خود در آزمون گواهینامه و دانشنامه رشته مربوطه شرکت کنند و در صورت شرکت نکردن یک دوره مردودی محاسبه می شود.

بر اساس اعلام مرکز سنجش پزشکی، مردودین آزمون گواهینامه فوق تخصصی از سی و سومین دوره این آزمون و به بعد(ازسال ۹۸ و بعد از آن) مشمول یک سال تمدید دوره می شوند و حداکثر پس از سه بار مردودی از سیستم آموزشی بعنوان دستیار فوق تخصصی اخراج می شوند.

دارندگان گواهینامه رشته های فوق تخصصی بالینی، مشمول محدودیت تعداد دفعات شرکت درآزمون کتبی دانشنامه فوق تخصصی نیستند.

تمامی دستیاران فوق تخصصی که در سال های ما قبل، دوره دستیاری را به اتمام رسانده اند و در آزمون نهایی شرکت نکرده و یا موفق به کسب حد نصاب لازم نشدند، از سال ۱۳۹۸ به مدت سه سال فرصت دارند که درآزمون گواهینامه – دانشنامه رشته های فوق تخصصی شرکت کنند و در صورت عدم کسب حد نصاب قبولی گواهینامه، مشمول یکسال تمدید دوره خواهند بود.

طبق تبصره یک این دستورالعمل، افرادی که در آزمون نهایی کتبی گواهینامه فوق تخصصی پس از یک سال تمدید دوره مردود شده اند، منحصراً یک نوبت دیگر مجاز به شرکت درآزمون کتبی مذکور هستند.

شصت و هفتمین دوره آزمون کتبی دانشنامه تخصصی بالینی پزشکی و سی و چهارمین دوره آزمون کتبی دانشنامه فوق تخصصی بالینی پزشکی در روزهای چهارشنبه ۲۶ تا روز شنبه ۲۹ شهریور سال ۱۳۹۹ به مدت چهار روز برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha