۱۲ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۶
کد خبرنگار: 2073
کد خبر: 84023866
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

۱۷۱ روستای اهر به شبکه گاز متصل است

تبریز- ایرنا- رئیس اداره گاز شهرستان اهر با بیان این‌که در حال حاضر ۱۷۱ روستای شهرستان به شبکه گاز طبیعی متصل هستند، افزود: ۹۷ درصد خانوارهای روستایی شهرستان از گاز طبیعی استفاده می کنند.

عزیز عزیزی روز سه شنبه در آیین کلنگ‌زنی ایستگاه خط تغذیه گاز شهر اهر و افتتاح گازرسانی به روستای حاج علی بیگ‌کندی با اشاره به آخرین وضعیت گازرسانی به روستاهای شهرستان اظهار داشت: در حال حاضر ۵۳ هزار و ۷۷۱ مشترک شهری و روستایی داریم که شامل ۴۱ هزار و ۴۲۶ مشترک شهری و ۱۲ هزار و ۳۴۵ مشترک روستایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲۶ هزار کیلومتر طول شبکه گاز طبیعی در شهرستان اهر کشیده شده است، ادامه داد: با توسعه شبکه گازرسانی، ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و ۹۷ درصد خانوارهای روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

عزیزی از گازرسانی به ۹ روستای شهرستان اهر خبر داد و گفت: با تکمیل پروژه گازرسانی به ۹ روستا، تعداد روستاهای گازدار شهرستان به ۱۸۰ و درصد بهره‌مندی جمعیت روستایی شهرستان اهر از گاز طبیعی به ۹۸ درصد افزایش می‌یابد.

رئیس اداره گاز شهرستان اهر گفت: از مجموع روستاهای شهرستان اهر تنها ۲ روستای بالای ۱۰ خانوار، هفت روستای بین پنج تا ۱۰ خانوار و ۱۱ روستای زیر پنج خانوار به علت بُعد مسافت و هزینه بالای گازرسانی هنوز به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل نشده‌اند.

وی همچنین از آغاز عملیات گازرسانی به ۳۱ روستای شهرستان‌های اهر و هوراند خبر داد و گفت: برای اجرای پروژه گازرسانی به ۳۱ روستای شهرستان‌های اهر و هوراند؛ اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی هزینه می‌شود.

امروز همچنین مرکز خدمات کشاورزی روستای گرنگاه اهر افتتاح شد.

رییس جهاد کشاورزی اهر گفت: جهاد کشاورزی ۵۹ مورد خدمات به کشاورزان و بهره‌برداران ارائه می‌دهد و به منظور دسترسی سهل کشاورزان به خدمات، مراکز خدمات کشاورزی در قالب دولتی و غیردولتی در دهستان‌ها راه‌اندازی می‌شود.

محمد اسدی اظهار داشت: مراکز غیردولتی خدمات کشاورزی در دهستان‌های شهرستان اهر با هدف جلوگیری از تحمیل هزینه و هدر رفت زمان کشاورزان راه اندازی می شود.

وی  ادامه داد: پرونده ایجاد هفت مرکز غیردولتی خدمات کشاورزی در شهرستان اهر تشکیل شده است و به نظام مهندسی کشاورزی آذربایجان شرقی جهت صدور مجوز معرفی شده‌اند.

مدیر جهاد کشاورزی اهر اعلام کرد: تاکنون ۲ مرکز غیردولتی خدمات کشاورزی موفق به دریافت مجوز از نظام مهندسی کشاورزی آذربایجان شرقی شده‌اند و فعالیت خود را در روستاهای شاه‌وردی قشلاقی و گرنگاه آغاز کرده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha