کوشنر و بن سلمان تحولات منطقه را بررسی کردند

تهران- ایرنا- جراد کوشنر مشاور ارشد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا سه شنبه شب در سفر به عربستان سعودی با محمد بن سلمان ولیعهد این کشور دیدار و در باره تحولات منطقه ای و بین المللی گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، در جریان دیدار «جراد کوشنر» و هیات همراه با محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، همکاری میان دو کشور و تقویت آن در تمامی زمینه ها به ویژ در زمینه برقراری امنیت و ثبات در منطقه به عنوان تضمین کننده امنیت و صلح بین المللی بررسی شد.

در این دیدار همچنین روند صلح در منطقه و لزوم از سر گیری مذاکرات میان طرف های فلسطینی و اسرائیلی برای تحقق به اصطلاح صلح عادلانه و دائمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر امور خارجه عربستان نیز حضور داشت.

کوشنر که اخیرا به همراه یک هیات اقتصادی از رژیم صهیونیستی به امارات رفته بود سفر خود را به مقصد دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله بحرین ادامه داد تا حمایت آنها را از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی جلب کند.

وی در امارات گفت: دیگر کشورهای عربی نیز ممکن است به سرعت مسیر امارات را برای عادی‌سازی روابط با تل‌آویو پی بگیرند.

کوشنر در پاسخ به این پرسش که کشور بعدی چه زمانی اقدام به این کار خواهند کرد؟ گفته است امیدواریم که در ماه‌های آینده باشد.

امارات پس از توافق آغاز روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی تحت نظارت آمریکا در ۲۳ مردادماه،‌ بسرعت همکاری‌های سیاسی و اقتصادی و تجاری خود را با تل‌آویو آغاز کرد.

پس از سفر هیات آمریکایی- اسرائیلی از تل‌آویو به ابوظبی،‌ «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از سفر قریب‌الوقوع هیاتی از امارات متحده عربی به فلسطین اشغالی در آینده نزدیک خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha