ترویج فرهنگ دفاع مقدس تقویت شود

شهرکرد_ ایرنا_ استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: ترویج فرهنگ دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جوان مورد توجه جدی قرار گیرد.

اقبال عباسی شامگاه سه‌شنبه در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری تقویت آثار و فرهنگ دفاع مقدس را ضروری اعلام و تاکید کرد: ساخت یادمان برای شهدا در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: مسوولان راه و شهرسازی برای تاخیر در جاده‌سازی و فرماندارانی که تاکنون برای ساخت یادمان شهدا اعتبار اختصاص نداده‌اند باید نسبت به این موضوع پاسخ‌گو باشند.
عباسی تصریح کرد: برای ساخت یادمان شهدا در شهرستان‌ها، اعتبار مورد نیاز را از محل کمک‌های مردمی و ردیف‌های دولتی تامین و هزینه کنند.
وی با اشاره به نزدیکی هفته دفاع مقدس یادآور شد: فرمانداران، شهرداران و مسوولان دستگاه‌های اجرایی نسبت به فضاسازی محیط‌های درونی و پیرامونی اقدام لازم را انجام دهند.
 عباسی با اشاره به لزوم تجلیل از پیشکسوتان دوران جنگ تحمیلی در هفته دفاع مقدس اظهار داشت: این اقدام با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم تلاش برای قطع زنجیره انتقال آن باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری نیز گفت: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان هم‌اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
سرهنگ پاسدار منوچهر ذوالفقاری تاکید کرد: سال گذشته ۱۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری مصوب شد که از این مبلغ ۵۵ میلیارد ریال اختصاص پیدا کرد.
وی افزود: امسال برای این پروژه ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اختصاص یافته که در صورت تخصیص ۱۰۰ درصدی و با اعتبار کمکی شهرداری شهرکرد می‌توان محوطه این مرکز را تکمیل کرد.
ذوالفقاری به نزدیکی هفته دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: در نخستین روز این هفته فاز نخست پروژه مرکز فرهنگی شامل سالن آمفی‌تئاتر، طبقه یکم و بخشی از محوطه این مرکز افتتاح خواهد شد.
وی یادآور شد: آیین افتتاحیه مرکز فرهنگی دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری از طریق ویدئو کنفرانس و با سخنرانی مقام معظم رهبری برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در هر شهرستان استان از ۱۰۰ پیشکسوت دفاع مقدس تجلیل می‌شود.
وی تاکید کرد: برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا، نواختن زنگ مقاومت در مدارس یا از طریق شبکه شاد، تجلیل از مدافعان سلامت، افتتاح پروژه‌های صنعتی و فرهنگی، تبیین دستاوردهای دفاع مقدس در نمازهای جمعه از مهم‌ترین برنامه‌های پیشنهادی هفته دفاع مقدس در چهارمحال و بختیاری به‌شمار می‌رود.
ذوالفقاری افزود: امسال همایش ملی نقش نماز و مهدویت در دفاع مقدس به میزبانی چهارمحال و بختیاری با محوریت ستاد اقامه نماز برگزار می‌شود.
به گزارش ایرنا، مرکز فرهنگی دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری در بوستان تهلیجان شهرکرد در حال احداث است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =