۹۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید در کرمان انجام می‌شود

کرمان - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه در بخش مالی ۹ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در این استان انجام می‌شود ،گفت: سرمایه گذاری ارزی و استفاده از صندوق توسعه ملی نیز جزو این سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا ، جعفر رودری عصر سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان با اشاره به تفاهم‌نامه پروژه‌های جهش تولید در این استان افزود: برای اجرای این پروژه‌ها بیش از ۵۶۰ میلیارد تومان بودجه ریالی و ۶۵۰ میلیون دلار بودجه ارزی هزینه می‌شود که با اتمام پروژه ها برای سه هزار و ۶۵۸ نفر اشتغال ایجاد می شود.

وی بیان کرد: تفاهم‌نامه پروژه‌های جهش تولید استان کرمان در سال ۱۳۹۹ بین رییس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور و استاندار کرمان اخیرا در تهران به امضا رسید که از پروژه‌های مهم و تاثیرگذار استان خواهند بود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اظهار داشت: امسال ۲۴ پروژه جهش تولید در استان اجرا می شود که که پروژه‌های پیشران اقتصادی استان محسوب می شوند.

وی ادامه داد: از ۲۴ پروژه جهش تولید، ۲ پروژه دولتی و مابقی توسط بخش حصوصی اجرا خواهند شد و همچنین سازمان برنامه بودجه کشور یارانه سود تسهیلات برای این پروژه ها در نظر گرفته است.

رودری تاکید کرد: در سال جاری ۵۸۰ پروژه در دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تعریف شده که ۲۲۵ پروژه آن مربوط به شهرستان‌ها است.

وی گفت: همچنین تعداد۹۶ پروژه توسط معین‌های اقتصادی و ۲۲۲ پروژه توسط دستگاه‌های اجرایی استان کرمان به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی پیشنهاد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =