کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) کوچک در معرفی معارف امام سجاد(ع) است

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان برگزاری کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) را قدمی کوچک در راستای معرفی معارف امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه دانست.

رضا کمالی زرکانی سه‌شنبه شب در آیین افتتاحیه دهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) دربندرعباس که در سالم اجتماعات حوزه علمیه خواهران بندرعباس درحال برگزاری است، افزود: بر خود می‌بالیم که شعاع و پیام‌های این کنگره از آسیا تا آمریکای لاتین و اروپا ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: کتاب صحیفه امام سجاد(ع) با زبان دعا، ترجمه‌ای برای گفت‌گوهای خالصانه، عاشقانه و عارفانه و البته دلبرانه با یکتا معبود هستی شد، انسانی که شاهد ‌تلخ‌ترین واقعه تاریخ شد اما با صبر دین اسلام را زنده نگه داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد: کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) قدمی کوچک در راستای معرفی معارف امام سجاد(ع) و صحیفه سجادیه است و تلاش می‌کند تا آن گونه که شایسته است شخصیت امام سجاد(ع) را به جهانیان معرفی کند.

کمالی زرکانی بیان داشت: امام سجاد(ع) نقش مهمی در امتداد عاشورا و راه پدرش امام حسین(ع) و همچنین در هدایت بشر نه تنها برای آن روزگار که برای همه تاریخ دارد.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های دست‌اندرکاران برگزاری این کنگره افزود: امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا، عنایت ائمه به ویژه امام سجاد(ع) موجب شد تا این حرکت فرهنگی معنوی موثر متوقف نشود و هم اکنون شاهد برگزاری آیین افتتاحیه این رخداد هستیم.

دهمین کنگره امام سجاد(ع) با شعار «امام سجاد(ع)، اسوه معنویت، عقلانیت و مقاومت» و پیام آیت‌الله نوری همدانی آغاز شده است.

سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس و رییس شورای سیاستگذاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از دیگر برنامه های آیین افتتاحیه کنگره دهم است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور دیگر سخنران این آیین است.

سخنرانی شیخ دکتر خالد عبدالوهاب ملا رییس جماعت علمای عراق، سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید هاشم موسوی نماینده مقام معظم رهبری و رییس مرکز اسلامی انگلیس از دیگر بخش های این آیین است.

رونمایی از کتاب « شبی که T۲ معراج شد »(روایت خاطرات پاسدار شهید خلیل تختی نژاد، دومین شهید مدافع حرم استان هرمزگان) و مداحی کربلایی مجتبی عابدینی از مداحان اهل بیت(ع) بخش پایانی آیین افتتاحیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =