مرکز نیکوکاری چهارمحال و بختیاری آماده افتتاح ‌شد

شهرکرد- ایرنا- همزمان با سفر رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور به استان چهارمحال و بختیاری هشتاد و هفتمین مرکز نیکوکاری کشور آماده بهره‌برداری ‌شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری گفت: این مرکز نیکوکاری در حوزه علمیه خواهران شهرکرد افتتاح می‌شود.

علی ملکپور سه‌شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در استان برای جمعیت بین ۱۰ تا ۳۰ هزار نفر یک مرکز نیکوکاری احداث خواهد شد، گفت: ۱۰ درصد جمعیت استان زیرپوشش کمیته امداد استان قرار دارند.

وی گفت: درآمد کمیته امداد استان از محل صندوق صدقات، طرح محسنین ، اکرام ایتام، زکات و جشن عاطفه‌ها و نیکوکاری سال گذشته بیش از ۶۲۰ میلیارد ریال بود که این میزان درآمد در همان شهرستان و محله‌های که جمع‌آوری شده بود، هزینه شد.

ملک‌پور اظهار داشت: در سالجاری  بیش از ۱۱۴میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی از مردم استان جمع‌آوری و به دست نیازمندان رسانده شد.

وی با اشاره به سفر رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) به استان چهارمحال وبختیاری گفت: افتتاح مرکز نیکوکاری، دیدار با خانواده های تحت پوشش، بازدید از چند طرح اشتغالزایی، دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه و دیدار با کارکنان کمیته امداد استان از برنامه‌های سفر یکروزه به استان است.

به گزارش ایرنا، ۳۹ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۹۰ هزار نفر در استان زیرپوشش خدمات این نهاد حمایتی قرار دارند که ۶۰ درصد افراد زیرپوشش این نهاد زنان سرپرست خانوار هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =