۲هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به شبکه فاضلاب اهواز اختصاص یافت

اهواز- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفت: تاکنون ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از منابع مالی تعیین شده برای اجرای شبکه فاضلاب اهواز از سوی صندوق توسعه ملی تخصیص یافته است.

امید حاجتی چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بررسی روند اجرای این پروژه در شورای برنامه ریزی استان اشاره کرد و اظهارداشت: از ابتدای اجرای شبکه فاضلاب اهواز تاکنون این طرح ۴۱ درصد پیشرفت داشته است که پیش­‌بینی می‌شود بعد از اختصاص اعتبار ۱۰۰ میلیون یورویی در نظر گرفته شده طی ۲ سال، پیشرفت فیزیکی شبکه فاضلاب این کلانشهر به ۷۲ درصد برسد.

وی گفت: با اجرای این طرح بخش اعظمی از مشکلات دفع بهداشتی فاضلاب که از معضلات اهواز و اراضی و شهرهای پایین دست بوده حل خواهد شد ولی باید توجه داشت که اگر انتظار مردم این است با اجرای این طرح مشکل آبگرفتگی معابر را نخواهیم داشت؛ تصور اشتباهی است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با تاکید بر اینکه شبکه فاضلاب تنها بخشی از معضل دفع آب­های سطحی را به‌صورت اضطراری رفع می‌­کند، ادامه‌داد: از سوی دیگر به‌دلیل نداشتن شبکه دفع آب­های سطحی، هزینه‌­های نگهداری شبکه فاضلاب افزایش خواهد یافت که این امر ناشی از انجام نشدن مطالعات لازم در خصوص دفع اینگونه آبها است.

حاجتی با تاکید بر اینکه معضل دفع آب­های سطحی  از دغدغه‌های به حق مردم اهواز است، اضافه‌کرد: با توجه به اینکه اجرای این طرح به‌صورت کامل حل نخواهد شد، امید است این مشکل طی یک دوره میان مدت و از طریق منابع شهرداری اهواز و حمایت­‌های خاص ملی رفع گردد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خاطرنشان‌ کرد: از آنجا که حجم قابل ملاحظه‌­ای از منابع اعتباری استان به رفع این مشکل اختصاص یافته است، ضروری است تا برنامه اجرایی این پروژه  به تفکیک مناطق و فازبندی طرح از سه منظر فنی (در شورای فنی استان)، برنامه‌­ای (در شورای برنامه­‌ریزی و توسعه استان) و انتظارات مردمی (تشریح ابعاد و خروجی ملموس طرح) به صورت شفاف از سوی شرکت آب و فاضلاب اهواز گزارش شود.

بر اساس این گزارش، در سال گذشته و پس از پیگیری‌­های صورت گرفته به دستور مقام معظم رهبری و با حمایت دولت، مقرر شد مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی طی ۲ سال برای تکمیل شبکه فاضلاب اهواز اختصاص یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha