۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84023605
۰ نفر

برچسب‌ها

رایزنی روسیه با طرف‌های موافق ومخالف سوری

مسکو- ایرنا- نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا و وزیر امور خارجه این کشور با طرف های سوری دیدار کرده و حل و فصل سیاسی مسائل سوریه محور گفت وگوهای این دیدارها را تشکیل می داد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت امور خارجه روسیه، میخاییل بوگدانف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقا با ریاض حداد سفیر سوریه در مسکو دیدار کرد و دو طرف درخصوص آخرین رویدادهای خاورمیانه با محور اوضاع سوریه و پیرامون آن گفت وگو و تبادل نظر کردند. 

 در این دیدار دو طرف به مسائل مهم مربوط به تحکیم همکاریهای روسیه و سوریه ازجمله تداوم گفت وگوهای سیاسی توجه خاص کردند.  

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز با گروهی از مخالفان دولت سوریه دیدار و با آنها درخصوص حل و فصل سیاسی مسائل سوریه گفت وگو و تبادل نظر کرد. 

لاوروف با گروهی از سیاستمداران مخالف دولت سوریه از نمایندگان منطقه شمال شرقی این کشور و جبهه برای تحول و آزادی به ریاست الهام احمد رییس کمیته اجرایی شورای سوریه دموکراتیک و قدری جمیل دبیر کل حزب اراده مردمی دیدار و بر آمادگی مسکو برای کمک به گفت وگوهای داخلی سوریه تاکید کرد. 

در این دیدار، مسائل مهم حل و فصل بحران سوریه برای دستیابی به توافق بین سوری بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل بررسی شد.

لاوروف بر آمادگی روسیه برای ادامه کمک به پیشبرد مذاکرات سازنده بین سوری به منظور بازسازی این کشور و تحکیم حق حاکمیت، یکپارچگی و تمامیت ارضی آن و ایجاد شرایط برای همزیستی همه گروه های قومی و مذهبی سوریه در صلح و آرامش تاکید کرد.

الهام احمد و قدری جمیل در این دیدار به امضای تفاهم نامه همکاری بین حزب اراده مردمی و شورای سوریه دموکراتیک که این دو سیاستمدار رهبری آن را برعهده دارند، اشاره کردند.  

سوریه در ۹ سال گذشته شاهد جنگ داخلی و حضور گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی است که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون ها آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =