خدمات فرهنگی به روستاهای اصفهان در ۷ سال اخیر افزایش یافت

اصفهان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان گفت: افزایش خدمات فرهنگی، هنری و علمی با رویکرد به حوزه کودک و نوجوان هدف و رسالت مهمی است که در هفت سال گذشته با تدبیر مسئولان به بخش های محروم و روستایی این استان صورت گرفته است.

سیدمحمد قلمکاریان روز جمعه در گفت و گو اختصاصی با ایرنا افزود: خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با توسعه زیرساخت ها به مناطق روستایی این استان همسو با خدمات شهری رسیده است.

وی بیان کرد: خدمات روستایی و مناطق محروم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب سه واحد سیار استانی انجام می شود که تا پایان امسال این واحدها به هفت مورد و تاپایان دولت به ۱۰ واحد خواهد رسید.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان ادامه داد: واحدهای سیارخدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را به بخشهای روستایی برده و کودکان و نوجوانان آن مناطق نیز از این طرفیت بهره مند میشوند.

وی پوشش ۱۰۰ درصدی روستاها را مهم بیان کرد و گفت: کمبود امکانات در گذشته مانع از اجرای این برنامه شده که با افزایش واحدهای سیار و حمایت مسئولان محلی این اتفاق محقق خواهد شد.

وی به تخصصی سازی چهار بخش فعالیت های صنایع دستی، نماز، نجوم و بازی اشاره کرد و گفت: این دسته از فعالیت های مرکز با مشارکت بین بخشی به صورت تخصصی محتوا تولید و عرضه می شود.

قلمکاریان با بیان اینکه اعتبارات فرهنگی و جاری این کانون در هفت سال گذشته افزایش داشته، گفت: به صورت متوسط سالانه بیش از ۲۰ درصد اعتبار برای فعالیت های فرهنگی، هنری و علمی افزایش یافته و حمایت فرمانداران به حوزه کودک و نوجوان نیز با اختصاص اعتبارات تملک و دارایی همراه بوده است.

وی به افزایش اعضا همگام با افزایش فعالیت ها اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه پیش رو، ۲۰ درصد از جمعیت کودک و نوجوان استان اصفهان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خواهند شد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان با ۱۲۰ هزار نفر عضو که ۳۳ هزار نفر آن ها فعال هستند در قالب ۵۶ مرکز ثابت، سه واحد سیار و یک واحد پستی (عضو مکاتبه‌ای) خدمات رسانی می‌کند.

کانون، امروزه بیش از هزار مرکز فرهنگی ثابت، سیار شهری، سیار روستایی و پستی در سراسر ایران دارد و از آنجا که مراکز کانون به شکل کتابخانه فعالیت می کنند، بیشترین فعالیت کانون نیز در زمینه چاپ کتاب تعریف می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =