تبیین اهداف شهدا رمز ماندگاری دفاع مقدس است

ارومیه- ایرنا- فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: تبیین اهداف شهدا رمز ماندگاری دلارمردی‌های آنان در دوران دفاع مقدس است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری روز سه‌شنبه در دیدار با خانواده شهید "قدرت داهیم" در سلماس، اظهار کرد: اهداف و آرمان‌های شهدای میهن اسلامی باید برای نسل جدید تبیین شود، تا آنها نیز ادامه دهنده این راه باشند.

وی ادامه داد: به شهادت تاریخ، دین مقدّس اسلام که کامل‌ترین نسخه الهی برای هدایت، شفای امراض درونی و کمال بشر است، از بدوِ پیدایش تاکنون، از طرف دشمنان حقّ و عدالت و معرفت، در معرض انواع حمله‌ها و تهاجم‌ها بوده است و خواهد بود.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: از این رو، خداوند متعال باید راهکارهای مناسبی را جهت حفظ دین پیش بینی می‌کرد، چرا که حفظ، گسترش، بالندگی و اقتدار دین و جامعه دیندار، در گرو داشتنِ راهکارهای دفاعی مناسب برای این منظور است تا از هر گونه آسیب و خطر دشمن در امان بماند.

وی بیان کرد: با بررسی قرآن کریم و روایات ائمه معصومین (ع) می‌توان دریافت که فرهنگ شهادت‌طلبی، یکی از مهم‌ترین راهکارهای اجتماعی دین برای تحصیلِ هدفِ پیشین است.

سردار شهسواری شهادت را قلّه کمال انسان دانست و گفت: شهادت از برترین واژه‌های فرهنگ اسلامی و از مقدّس‌ترین مفاهیم معارف الهی به شمار می‌رود، به طوری که شهادت اوج کمال ابنای بشر است.

استان آذربایجان غربی داری ۱۲ هزار شهیدگلگون کفن است که در طول دوران دفاع مقدس و قبل و بعد از آن در راه حفظ کیان اسلامی به شهادت رسیده‌اند؛ شهرستان مرزی سلماس در ۵۰ کیلومتری مرکز این استان واقع شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =