معاون استاندار مرکزی: جوانان مخاطبان اصلی برنامه گام دوم انقلاب هستند

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: مخاطب اصلی در برنامه گام دوم انقلاب جوانان غیور کشور هستند و لذا در برنامه‌های چهل سالگی دفاع مقدس هم باید جوانان اولویت اصلی باشند.

بهروز اکرمی روز سه شنبه‌ در سومین نشست ستاد گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس در اراک افزود: دفاع مقدس بخش مهم هویت ملت ، سرزمین ایران تاریخ مردم و برگ زرینی از رشادت های ملت ایران در مقابل زور و ظلم است.

وی ادامه داد: بزرگداشت چهل سالگی دفاع مقدس اهمیت بسیار زیادی دارد چراکه ما باید ارزش های دفاع مقدس را به طور مستمر به نسل آینده منتقل کنیم و اعتقاد داریم ارزش های دفاع مقدس روزبه روز پویاتر و قابل استفاده تر خواهند شد.

معاون استاندار مرکزی بیان کرد: با گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس به دشمنان سرزمین اسلامی می‌گوییم که ملت ایران زیر بار حرف زور نخواهد رفت و با این ملت نمی توان با تندی سخن گفت.

اکرمی تصریح کرد: امروز نسل جدید به رشادت‌ها و مجاهدت‌های دفاع مقدس افتخار می‌کند و لذا ترویج و تبیین ارزش‌ها باید به طور مستمر و همراه با خلاقیت و ابتکار انجام شود.

وی افزود: امروز همه بر این مسئله واقف هستیم دفاع همچنان باقی است اما نوع دفاع و شیوه آن متفاوت شده و ماهیت ملت ایران در مقابل دشمن هنوز دفاعی است اما جبهه امروز جبهه اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی می باشد و دفاع مقدس بهترین و کاربردی ترین الگو در این عرصه است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی اضافه کرد: محدودیت‌های کرونایی به معنای تعطیلی برنامه‌ها نیست و کرونا به ما می آموزد که روش ها و شیوه‌های برگزاری برنامه ها باید تغییر پیدا کند و همراه با ابتکار و خلاقیت باشد.

وی گفت: عملکرد استان مرکزی در دفاع مقدس درخشان بوده است و این امروز باید برای جوانان تبیین شود چراکه به استان و وطن خود افتخار می‌کنند.

معاون استاندار مرکزی ادامه داد: دفاع مقدس نقطه وحدت ملت ایران بود و امروز در گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس باید وحدت ملی و انسجام داخلی تقویت شود.
‌ مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در سخنانی گفت: ستاد چهل سالگی دفاع مقدس در استان مرکزی به دنبال تحقق و عملیاتی کردن مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه گرامیداشت دفاع مقدس است .       

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی افزود: تعامل و هم افزایی میان دستگاه‌ها و ادارات استان مرکزی به خوبی در بسیاری از امور دیده می‌شود و نمونه بارز این تعامل و وحدت سال گذشته در برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی به خوبی نمایان شد.   

وی ادامه داد: دستگاه‌های استان با هدایت ها و رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان و تلاش های همه مسئولان و مدیران مرتبط در برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی به خوبی نقش آفرینی کردند. 

کریمی بیان کرد: امسال با وجود گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس نیازمند این هستیم بار دیگر وحدت و هم افزایی میان دستگاه ها و ادارات استان برای انجام یک اتفاق بزرگ به نام گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس رقم بخورد.   

   مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: از ابتدای شروع برنامه های چهل سالگی بیش از یک هزار برنامه تهیه و تدوین شده است که از سوم خرداد ماه شروع و تا پایان سال ادامه دارند اما در هفته دفاع مقدس چند برنامه شاخص و مهم به شکل کشوری و همزمان و با حضور مسئولان ارشد کشوری برگزار خواهند شد.   

وی افزود: افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله دفاع مقدس و تکریم از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس استان از برنامه های شاخص هفته دفاع مقدس است.   

کریمی اضافه کرد: نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس با محوریت نقش ادارات استان در هشت سال جنگ تحمیلی برپا می شود و برای نمایش دادن عملکرد استان و ادارات از هر ظرفیتی در این خصوص استفاده خواهد شد و به دلیل اینکه ویروس کرونا شرایط را متفاوت کرده نمایشگاه چهل سالگی دفاع مقدس همراه با ابتکار و خلاقیت خواهد بود.   

وی گفت: با توجه به اینکه در ستاد کشوری گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس برنامه ریزی شده سهم استان مرکزی هم در این تجلیل و تکریم ۲۷ هزار نفر است.   

کریمی افزود: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا رژه مقتدرانه نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس برگزار نمی‌شود اما پیش بینی رژه باشکوه موتوری نیروهای مسلح و سایر دستگاه‌های دیگر در سطح استان انجام خواهد شد.  

‌ مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: مستند سازی از سیره شهدای استان در دستور کار قرار گرفته که اقدامات پژوهشی ۲۰ شهید شاخص هدف گذاری شده و تاکنون اقدامات پژوهشی و تحقیقاتی آن تکمیل شده و باقی آن نیز در حال انجام است.  

وی افزود: افتتاح یادمان های شهدا و رونمایی از سردیس‌ها و تندیس‌های دفاع مقدس از برنامه‌های جانبی هفته دفاع مقدس است.  

در پایان این نشست احکام مسئولان و دبیران کار گروه‌های تخصصی ستاد گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس در استان مرکزی ابلاغ شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =