نام‌نویسی متقاضیان کسب و کارهای خانگی در سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از آغاز نام‌نویسی متقاضیان مشاغل خانگی در این استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

مهرداد جهاندیده روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصمیم گرفت (طرح ملی توسعه مشاغل خانگی) را در ۳۱ استان کشور با توجه به ضرورت توجه بیش از پیش به مشاغل خانگی در دوران کرونا و به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور گسترش دهد.
وی با بیان اینکه در سیستان و بلوچستان نیز این موضوع با همکاری جهاد دانشگاهی انجام میشود و علاقه‌مندان باید در زمان مقرر در سامانه inhb.ir اقدام به نام‌نویسی کنند، افزود:نام‌نویسی از روز پنجشنبه ۶ شهریور آغاز شده و به مدت یک ‌ماه ادامه خواهد داشت.
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان گفت: شرایط متقاضیان نام‌نویسی در طرح حداقل سن ۱۸ سال، بومی استان، نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی است.
وی بیان کرد: هدف از اجرای این الگو تعامل با دستگاه͏‌های اجرایی و بخش خصوصی دخیل در اجرای طرح و ارائه خدمات آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی برای اتصال به بازار، ایجاد زیرساخت͏‌های بازاریابی، فروش محصولات مشاغل خانگی و ایجاد امکان و تسهیل نظارت وزارت بر فرآیند اجرا از طریق نرم͏ افزار کنترل پروژه و بازدیدهای میدانی است.
جهاندیده با بیان اینکه این طرح در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی درسیستان و بلوچستان، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده است، تاکید کرد: این طرح سعی در ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل موجود برای حدود ۵۴ هزار نفر در ۳۱ استان کشور دارد و امیدواریم با پیاده‌سازی موفق این طرح در استان که نیازمند همراهی، همکاری و هم‌اندیشی بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی است شاهد نهادینه شدن سهم مشاغل خانگی در اقتصاد کشور به‌ویژه در سال "جهش تولید" باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =