نماینده آستارا خواستار تشکیل پنجره واحد سرمایه‌گذاری شد

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود موانع اداری و مالی سر راه سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در این شهرستان، تشکیل پنجره واحد سرمایه‌گذاری را برای حمایت از فعالان اقتصادی و رونق کسب و کار و تولید خواستار شد.

غلامرضا مرحبا عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: متاسفانه بستر مناسبی برای جذب و حمایت از سرمایه گذاران در آستارا ایجاد نشده است و سرمایه گذاران در اخذ استعلام از دستگاه های مستعلم، دچار مشکلات عدیده هستند.

وی ادامه داد: یک سرمایه گذار اگر بتواند از موانع اداری و مالی یک دستگاه اداری بگذرد، در سد دستگاه اداری دیگر گیر می کند و این اطاله رسیدگی به استعلام ها و ارائه پاسخ ها به قدری طولانی می شود که سرمایه گذار را از کارآفرینی منصرف می کند.

او افزود: سرمایه گذاران در آستارا به قدری با موانع و مشکلات مواجه شده اند که برخی از آنها به دادگاه معرفی شده اند و این رویه باید به نفع کارآفرینی و فعالیت اقتصادی تغییر یابد.

نماینده مردم آستارا گفت: باید پنجره ای واحد یا ستادی برای استقبال و جذب سرمایه گذاران در فرمانداری شهرستان تشکیل شود و روسای دستگاه های مرتبط، اعضای آن باشند.

مرحبا بیان کرد: در شرایطی که دولت به دلیل تحریم ها با تنگناهای مالی مواجه است، باید به بخش خصوصی اهمیت بیشتر قائل شویم و از فرصت های اقتصادی آن، جهت رونق تولید و کسب و کار استفاده کنیم.

وی ادامه داد: باید سرمایه گذار و مسئول دستگاه اداری مخالف او را رو به روی هم بنشانیم و مانع و مشکل ایجاد شده را به دقت بررسی و رفع کنیم و با توجه به شمار قابل توجه بیکاران و تقاضاهای مکرر اشتغال، همه در حمایت از کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی باید احساس مسئولیت کنیم.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =