۱۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۴
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 84023500
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ خبر از میبد و یزد

یزد- ایرنا- پییگری واگذاری اراضی دولتی مناسب به متقاضیان مسکن ملی در شهرستان میبد و تاکید امام جمعه مرکز استان یزد بر تقویت مباحث فرهنگی از جمله خبرهای روزسه شنبه است.

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی ، حمل و نقل و ترافیک استانداری یزد گفت: لازم است با مطالعه و تحقیق اراضی دولتی مناسب در مناطق مختلف میبد مشخص و به اداره کل مسکن و شهرسازی استان برای واگذاری به مردم در اجرای طرح اقدام ملی مسکن پیشنهاد شود. 

به گزارش ایرنا ، محمدرضا عارفی در نشست شورای مسکن شهرستان با اشاره به آمار زیاد متقاضیان واگذاری زمین برای ساخت و ساز مسکن ،افزود: با هدف کمک به مردم و رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی تامین مسکن ، طرح اقدام ملی مسکن و واگذاری اراضی دولتی در حال اجراست.

وی تصریح کرد: اراضی به متقاضیان واجد شرایط و متعهد به اتمام عملیات ساخت و ساز واحد ساختمانی در مدت تعیین شده ، واگذار می‌شود.

هفت متقاضی مسکن ملی در میبد اقدام به واریز وجه کردند

همچننی سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی یزد گفت: از ۷۱۶ متقاضی که در طرح اقدام ملی مسکن در میبد ثبت نام کردند، ۳۵ نفر تایید شدند و برای ۲۴ نفر حساب افتتاح شد و هفت وجه واریز کردند.  

احسان خواجه‌ رضایی افزود: در شهر ندوشن نیز ۱۲۵ نفر ثبت نام کردند که هفت نفر تایید شد و کسی سهم آورده خود را واریز نکرد.

وی تصریح کرد: زمین پیش‌بینی شده در میبد برای ساخت و ساز در مجاورت مسکن مهر و به صورت آپارتمانی به تعداد ۱۰۰ واحد تعیین شده‌ است.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی یزد با اشاره به آمار پایین افراد استقبال کننده و همچنین آمار بسیار اندک افراد تعیین شده یادآور شد: برای ساخت و ساز مسکن در قالب اجرای طرح های ملی مسکن ، لازم است مسوولان با پایش و تحقیق زمین‌های مناسب را برای واگذاری پیشنهاد کنند.

شرایط متقاضیان دریافت مسکن ملی

به گفته وی شرایط متقاضیان دریافت مسکن ملی شامل متاهل و سرپرست خانوار بودن ، پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا ، نداشتن سابقه مالکیت شخصی از سال ۸۴ و نداشتن سابقه مالکیت دولتی برای واگذاری اراضی به صورت کشوری است.

عضو شورای شهر میبد هم به ساخت و سازهای بدون پروانه اشاره کرد و از طرح یک هزار و ۲۰۰ پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ خبر داد که ۸۰۰ مورد پرونده‌های بدون پروانه ساخت و ساز است.

مجید زارعی گفت:  ساخت و سازهای بدون پروانه به طرح تفصیلی میبد و مشکلات ارزش افزوده مربوط است.

میبد شهر چند هسته ای و خانواده ها در محله های خود زندگی می کنند

وی افزود: از نظر فرهنگ اجتماعی میبد شهر چند هسته‌ای است و خانواده‌ها در محله‌های خود زندگی می‌کنند و طرح مسکن مهر و واگذاری زمین در طرح ملی مسکن چاره حل مشکلات ساخت و ساز مسکن در این شهر نیست.

نیمی از میبدی ها زمین ندارند

عضو شورای شهر میبد با اشاره به زمین‌دار نبودن ۵۰ درصد شهروندان ادامه داد: بهترین راهکار جامعه‌شناسی خانواده‌های هدف طرح‌های ملی مسکن و مورد توجه قرار دادن زمین‌های چند هکتاری در محله‌هایی مانند شاه جهان‌آباد و امیرآباد است.

همچنین معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میبد در حاشیه این نشست در گفت و گو با ایرنا گفت: در این نشست مقرر شد با افرادی که در این طرح ثبت کرده‌اند و یا تایید شده‌اند برای تکمیل پرونده تماس گرفته‌شود.

فرزین خادمی افزود: در حال حاضر زمین‌های در نظر گرفته‌شده در منطقه بیده است و قرار شد تا تعیین زمین در دیگر منطقه‌های شهرستان نیز پیگیری شود.

وی ادامه داد: در این طرح زمین به افراد واگذار می‌شود و با ۱۰۰ میلیون تومان وام و تامین سهم آورده متقاضی ظرف ۲ سال ساخت و ساز را به اتمام برسانند و اداره‌های آب و برق و خدمات رسان موظف به خدمت‌رسانی هستند.

ثبت نام برای طرح اقدام ملی مسکن مهر از آبان ماه سال ۹۸ شروع شده ‌است.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.  

یزد 

همچنین نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مسوولان برای تقویت مباحث فرهنگی برنامه‌ریزی و دقت بیشتری کنند و خروجی دانشگاه‌ها باید اشتغال مولد برای جوانان باشد.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار استاندار یزد و معاونان وی با اشاره به اینکه دشمنان، مبارزه با فرهنگ اسلامی را به صورت جدی در دستور کار قرار داده اند و برای این منظور با هزینه‌های بسیار ، اقدام به ایجاد رسانه‌های مختلف کرده‌اند افزود: گاهی اوقات در داخل کشور،افرادی فریب خورده و یا اینکه از روی غرض، دنبال رو دشمن در این حرکت‌ ضدفرهنگی می‌شوند.

هجمه دشمن به روحیه خدایی و انقلابی جامعه 

به گزارش روز سه‌شنبه دفتر امام جمعه یزد وی ادامه داد: روحیه خدایی و انقلابی که از سوی امام خمینی(ره) و شهدا در ایران به وجود آمد و احیا شد این روزها به شدت مورد هجمه دشمن قرار دارد و ما باید تلاش کنیم که جلوی تاثیرگذاری تهاجم دشمن را بگیریم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه مجاهدت کادر درمان در ایام شیوع کرونا ناشی از همین فرهنگ انقلابی است خاطر نشان کرد: در برخی کشورها خدمات رسانی به مبتلایان کووید - ۱۹ دچار مشکلاتی شد ولی در ایران پرستاران و پزشکان ساعت‌های بیشتری سر کار می‌ماندند تا بتوانند به مردم خدمت کنند.

حفاظت از مکتب ائمه اطهار وظیفه همگانی است

ناصری یزی تصریح کرد: این افتخار ماست که پیرو ائمه اطهار هستیم که هیچ کسی نمی‌تواند ایرادی از روی منطق به سیره آنها بگیرد و تنها دشمنان با ادعاهای کاملا باطل به دشمنی با مکتب آنها می کنند، حفاظت از این مکتب وظیفه همه ماست و باید برای آن تلاش کنیم.

سیستم آموزشی کاملا سطحی نگری است

نماینده ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه سیستم آموزشی کاملا سطحی‌نگری است ،گفت: الان خروجی دانشگاه‌ها  به بیکاری جوانان منتهی می شود در حالی که فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها باید به محض ورود به جامعه به عنوان کارآفرین فعالیت و افراد دیگری را مشغول به کار کنند.

ناصری یزدی با بیان اینکه رفع این سطحی‌نگری با تدین، تفکر و تعقل در سیستم آموزشی امکان پذیر است خاطر نشان کرد: یکی از دلایلی که امروز صنایع با مشکل مواجه است، نبود نوآوری و خلاقیت در فعالیت‌ها و نبود اعتماد به نیروهای داخلی و تکیه به خارج از کشور برای تامین نیازهاست.

برخی شهرستان های یزد با کمبود نیروی کار روبرو هستند

همچنین استاندار یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ایجاد اشتغال و توسعه در ۱۰ شهرستان استان گفت: برخی شهرستان‌های استان با کمبود نیروی کار روبرو هستند.

محمدعلی طالبی با اشاره به اینکه اقدامات ارزشمندی در حوزه زیربنایی آب انجام شده است افزود: در یک و نیم سال گذشته تکلیف ۲ تخصیص آب برای استان مشخص شد.

مطالعات آب از دریای عمان ۲ ماه آینده پایان می یابد

وی تصریح کرد: یک مورد تخصیص آب از دریای عمان به میزان ۲۵۰ میلیون مترمکعب است که مطالعات آن شروع شده و تا ۲ ماه آینده به پایان می رسد و فراخوان جذب سرمایه گذار در این حوزه منتشر و با افرادی که مدعی انتقال آن هستند صحبت‌هایی صورت گرفته است.

این مسوول اظهار کرد: دومین اقدام بحث خط دوم انتقال آب به یزد است که اقدامات خوبی صورت گرفته و با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در این رابطه نشست ها و بازدیدهای خوبی داشتیم و به نتایج ارزنده‌ای دست پیدا کردیم.

بهره برداری از خط انتقال آب خلیج فارس به یزد در سال جاری

طالبی افزود: خط خلیج فارس که ۲۰ میلیون مترمکعب آب را به استان منتقل می‌کند امسال به بهره‌برداری می‌رسد و این میزان آب در استان به مصرف می‌رسد.

وی اظهار کرد: بنا داریم مازاد مصرف تخصیص داده شده شرکت انتقال دهنده را به صنعت انتقال دهیم و بخشی از آب آشامیدنی که در صنعت مصرف، آزادسازی شود.

استاندار یزد به افزایش ظرفیت خط انتقال آب به یزد خبر داد و گفت: ظرفیت این خط به ۷۰ میلیون مترمکعب افزایش پیدا کرده و بالاترین میزان انتقال آب از زمان افتتاح خط اول تاکنون را به یزد خواهیم داشت.

طالبی گفت: در چند جلسه ای که با فرمانداران استان در ارتباط با پالایش بحث بیکاری و اشتغال داشتیم چند شهرستان اعلام کردند که با کمبود نیروی کار مواجه اند و برخی از واحدها به دلیل نبود نیروی کار مجبور به جذب نیرو از خارج استان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =