تقاضای تحصیل در آمریکا با شیوع کرونا کاهش یافت

تهران- ایرنا- روزنامه آمریکایی یو اس ای تودی نوشت: دولت آمریکا ناتوان در کنترل بیماری کرونا، در حال از دست دادن صدها هزار نخبه و دانشجوی بین‌المللی است. بر اساس آمارها، هم اکنون دانش‌آموزان و دانشجویان کمتری متقاضی تحصیل در ایالات متحده هستند.

به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری به نقل از USA Today، ده‌ها دانشگاه و کالج آمریکایی در پی شیوع کرونا و به دلیل ناتوانی دولت در کنترل همه گیری این بیماری، چالش‌های یادگیری آنلاین و همچنین سیاست‌های خصمانه علیه مهاجران، درحال از دست دادن صدها هزار دانشجوی بین المللی هستند.

همچنین میلیاردها دلار درآمد آمریکا که دانش آموزان و دانشجویان بین المللی سالانه در این کشور هزینه می کنند، به علاوه سرمایه فکری ارزشمند شامل بسیاری از بهترین و نخبه‌ترین نیروی انسانی تحصیل کرده در آمریکا در معرض خطر از دست رفتن قرار گرفته است.

بر اساس تازه‌ترین گزارش “Opendoors” که مؤسسه آموزش بین‌المللی است و وزارت خارجه ایالات متحده از آن پشتیبانی می کند، تقریباً ۱.۱ میلیون دانش‌آموز از سایر کشورها برای برنامه های آموزشی در کالج‌ها یا آموزش عملی به آمریکا آمده اند.

براساس آخرین گزارشی که سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ را مورد بررسی قرار داده است، این دانشجویان بیش از ۴۰ میلیارد دلار در سال در ایالات متحده هزینه می کنند.

این درحالی است که بیش‌تر این دانش‌آموزان و دانشجویان از کشورهایی آمده اند که نسبت به ایالات متحده کنترل به مراتب کنترل بهتری در شیوع داشته و خروجی‌های بهتری دریافت کرده اند اما دولت از آن‌ها استقبال کم‌تری داشته است.

جسیکا سارلس دیسنیسک ​​معاون دانشجویی برای برنامه های بین‌المللی و پروژه‌های ویژه در دانشگاه کلمبیا گفت که ممکن است ۳۰ تا ۴۰ درصد از دانشجویان بین المللی امسال به ایالات متحده آمریکا نیایند که این می تواند شامل حدود ۴۰۰ هزار دانشجو شود و هزینه اقتصادی حدود ۱۵ میلیارد دلار را برای آمریکا به دنبال داشته باشد.

وی همچنین گفت که دردسرهای دانشجویان برای گرفتن ویزا در طول این بیماری همه گیر و نگرانی در مورد این بیماری، از بسیاری جهات می تواند برای آمریکا هزینه‌بر شود.

معاون دانشجویی برای برنامه های بین‌المللی و پروژه‌های ویژه در دانشگاه کلمبیا همچنین گفت: تاریخ طولانی ایالات متحده در پذیرش دانشجویان بین المللی فرصتی بوده است تا بتوانیم بهترین نسخه از خودمان را به عنوان یک کشور، با جهانیان به اشتراک بگذاریم و ساکنان و شهروندان جدید را برای مدت کوتاه یا بلند استخدام کنیم. از جمله اینکه دانشجویان بین المللی به عنوان بخش اساسی در سیستم آموزش و پرورش باعث ایجاد نوآوری می شوند و بر قدرت کلی جامعه ما می افزایند.

اما این چالش می‌تواند ضربه سختی باشد که در زمان بدتری رخ دهد. دانشجوهای آمریکایی نیز با افزایش هزینه های استفاده از اینترنت و از دست دادن درآمد ناشی از مسکن در دانشگاه و ثبت نام از جنبه‌های گوناگونی تحت فشار قرار گرفته و در مورد شرکت در این دانشگاه‌ها تجدیدنظر می‌کنند.

چرا کالج‌ها را در همه‌گیری کرونا باز می‌کنید؟ پول یک عامل مهم در این زمینه است

سوزان ای. بیچ، مدرس جغرافیای انسانی در دانشگاه اولستر در ایرلند شمالی و نویسنده کتابی درباره نحوه تصمیم‌گیری دانش آموزان در مورد مدارس بین المللی گفت: قبلاً هیچ مساله ای مانند همه گیری کرونا رخ نداده بود. من گمان می کنم که در کوتاه مدت، تعداد دانش‌آموزان نیز افت زیادی داشته باشد.

مشاوران متعددی در حوزه آموزش بین المللی به دانشجویان چینی کمک می کنند که خارج از کشور تحصیل می کنند، متوجه شده اند که هم اکنون دانش آموزان کمتری تمایل دارند در کالج ها و دانشگاه‌های ایالات متحده تحصیل کنند.

این یک مسئله بزرگ است؛ زیرا حدود یک سوم دانشجویان خارجی آمریکایی از چین آمده اند که بالاترین تأمین کننده دانشجویان خارجی در ۳۹ ایالت و ولسوالی کلمبیا است. (هند بزرگترین گروه دانشجویان بین المللی را با ۱۸.۴ درصد و پس از آن کره جنوبی با ۴.۸ درصد تأمین می کند.)

تئو کانگ، بنیان‌گذار ۳۱ ساله آکادمی لایت هاوس، یک آژانس مشاوره برای آموزش بین المللی مستقر در پکن گفت: از ماه آوریل والدین و دانشجویان به دلیل دو عامل اصلی نگران تحصیل در ایالات متحده هستند. یکی از این نگرانی‌ها شرایط بغرنج فعلی روابط میان چین و ایالات متحده آمریکا است و نگرانی دیگر سلامت فرزندانشان را شامل می شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =