۱۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۸
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84023490
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵۹۲ تن کالای نذری هیات‏‌های مذهبی به استان بوشهر اختصاص یافت

بوشهر-ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: یکهزار و ۵۹۲ تن کالای موردنیاز نذری هیات‌‏های مذهبی شامل برنج، شکر، روغن، گوشت‏ قرمز گوساله و مرغ منجمد به این استان اختصاص یافت.

سید حسین حسینی روز سه‎شبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده امسال در ماه محرم ۶۰۰ تن برنج، روغن و شکر هر کدام ۴۳۱ تن، ۱۰۰ تن مرغ منجمد و ۳۰ تن گوشت قرمز گوساله در بین هیات‌های مذهبی توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: این اقلام با اولویت هیات‌‏های مذهبی و مسجدهای نام نویسی شده در سامانه بیرق بصورت خشک و خام تا بازه زمانی ماه صفر از طریق مباشران توزیع می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: بخشی از این اقلام نذری نیز به کمیته امداد استان تخصیص یافته تا  این اقلام در بین خانواده‌‏های نیازمند توزیع شود.

حسینی یادآور شد: برنج و مرغ در این طرح به ترتیب هر کیلوگرم با قیمت‎های ۱۴۵ و ۱۲۹ هزار ریال، شکر با قیمت هر کیلوگرم ۶۷ هزار ریال، گوشت منجمد با قیمت هر کیلو گرم ۵۵۰ هزار ریال و روغن نیز براساس حجم‌های  بسته بندی شده بین جامعه هدف طرح توزیع می‌‏شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: تعرفه سردخانه‌‏های استان بوشهر برای نگهداری باید براساس مطالعه و بررسی تعرفه در استان‎های همجوار شناسایی و مشخص شود.

سعید زرین فر افزود: در ارتباط با کشتارگاه‌‏ها نیز باید برای مشخص شدن قیمت‏‌ها آنالیز قیمتی انجام تا قیمت دقیق و فنی آنها مشخص شود.

وی ادامه داد: در راستای اجرای دستورالعمل ابلاغی ستاد شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و تحقق دولت الکترونیک، گاز مایع در استان به صورت الکترونیکی توزیع می‌شود و به موجب آن درخواست‌های مصرف کنندگان گاز مایع پس از ثبت در سامانه دریافت فرآورده (سدف) و با تائید نهایی سهمیه جامعه هدف طرح با شارژ کارت بانکی پیش بینی شده توزیع می‌‏شود.

زرین فر یادآورشد: استان بوشهر به عنوان تولید کننده گاز در کشور در مقطعی رسیدن انشعاب گاز به خانه‎ها تبدیل به مطالبه‎ای اجتماعی شده بود و اکنون که زیرساخت تحقق این مهم فراهم شده باید زمینه برخورداری هم استانی‎‏ها از گاز فراهم شود تا شاهد به دوش کشیدن سیلندر گاز از سوی آنها نباشیم.

وی گفت: با این حال اکنون برای خانوارهای فاقد انشعاب گاز باید توزیع سیلندر گاز مایع مدیریت شود تا افزایش قیمت کاذب در این حوزه صورت نگیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =