کشاورزان بهشهری یکهزار تن گوجه فرنگی برداشت کردند

ساری - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی بهشهر از برداشت یکهزار تن گوجه فرنگی از ۸۰ هکتار زمین کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی مازندران ، خلیل حقیقی درآمد ناخالص کشاورزان از هر هکتار زیر کشت گوجه فرنگی در بهشهر را بین ۵۰ تا ۵۶ میلیون تومان اعلام کرد.

وی با اعلام این که برداشت گوجه فرنگی در بهشهر از خرداد ماه شروع شده و همچنان ادامه دارد ، گفت : با توجه به اینکه گوجه فرنگی در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، با مساعد شدن شرایط آب و هوایی این محصول از اوایل بهار مورد توجه کشاورزان جالیزکار و مردم این منطقه است.

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر ارقام قابل کشت گوجه فرنگی در این شهرستان را کیان، وای، سوپرچیف، ویوا و ارقام محلی معرفی کرد.

خلیلی توضیح داد : ارقام مختلف گوجه فرنگی از نظر طول دوره رسیدن، مقاومت به آفات و بیماری ها، مقاومت به تنش های محیطی، سازگاری به شرایط محیط کشت (فضای آزاد یا گلخانه) و خصوصیات ظاهری باهم فرق دارند و بر اساس شرایط اقلیمی منطقه و تجربیات کشت و کار ارقام مختلف در هرمنطقه، باید ارقامی انتخاب شوند که نسبت به آفات و بیماری های رایج در سطح مزارع منطقه مقاوم باشند تا ضمن تولید محصول سالم و بهداشتی، هزینه های تولید نیز کاهش یابد.

شهرستان بهشهر با داشتن ۶۵ هزار هکتار زمین باغی و زراعی، ۱۲ درصد سطح زیرکشت مازندران را در اختیار دارد و ۸.۵ درصد محصولات زراعی و باغی استان را هم تولید می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =