پرداخت ۱۲۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های روستایی

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی گفت: از ابتدای اجرای طرح پرداخت تسهیلات به طرح‌های روستایی و عشایری تاکنون، ۱۲۳ هزار میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی به متقاضیان پرداخت شده است.

عیسی منصوری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران استان خراسان شمالی در بجنورد اظهار داشت: با پرداخت تسهیلات به طرح های روستایی و عشایری، سهم ایجاد شغل جدید در روستاها، از سه درصد در سال ۹۷ به ۲۹ درصد در وضعیت کنونی ارتقا یافته است.

وی افزود: تاکنون برای ۲۱۰ هزار نفر شغل ایجاد شده است که  ۵۴ هزار نفر از این تعداد، زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، بخشی از مزایای صندوق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر بهره مندند و برخی بدون بیمه هستند.

وی در باره پرداخت تسهیلات کرونایی به کسب و کارهای خسارت دیده گفت: انتظار می رود در این زمینه، اطلاع رسانی بهتر و گسترده تری انجام شود تا پرداخت تسهیلات به مشمولان شتاب گیرد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: پرداخت وام های زیر ۱۶۰ میلیون ریال تنها با ارائه سفته و یا چک انجام می شود و نیازی به معرفی ضامن نیست.

منصوری تصریح کرد: در صورتی که متقاضی در دریافت تسهیلات با مشکل معرفی ضامن رو به رو شد، شکایت خود را از طریق سامانه کارا، منعکس کند.

وی در باره پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی اظهار داشت: طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی، پارسال در ۹ استان کشور به صورت پایلوت اجرا شد و امسال به سراسر کشور تعمیم می یابد.

وی تصریح کرد: صدور مجوز برای متقاضیان مشاغل خانگی و پرداخت وام، از جمله خدماتی بود که برای توسعه مشاغل خانگی انجام می شد، البته آموزش، مشاوره و اتصال به بازار هم برای حمایت از این مشاغل، در برنامه ها قرار دارد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی گفت: از دستاوردهای مرحله پایلوت این طرح، عرضه برخی از محصولات در شرایط پیش از شیوع کرونا در بازار با برندهای خاص است. 

عیسی منصوری در سفر یک روزه خود به خراسان شمالی در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان شرکت کرد و قرار  است چندین طرح اشتغالزایی نیز با حضور وی افتتاح شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =