تیم فوتبال نفت آبادان به حمایت وزارت نفت نیاز دارد

آبادان - ایرنا - رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم فوتبال صنعت نفت آبادان نباید به یکباره خصوصی سازی شود و وزارت نفت باید از این تیم حمایت کند.

به گزارش ایرنا فریدون عباسی روز سه‌شنبه که به همراه رییس مجلس شورای اسلامی به خوزستان سفر کرده، در حاشیه سفر به آبادان در جمع خبرنگاران بیان کرد:باید به شرایط شهرهای نفتخیز جنوب به ویژه آبادان توجه ویژه‌ای شود؛ گرمای هوا و گرد و غبار باعث کاهش کیفیت زندگی در این شهرها شده است.

وی افزود: اگر به نمادهای آبادان توجه نشود و عرق ملی مردم آبادان در هشت سال جنگ تحمیلی در نظر گرفته نشود دین خود را به مردم این شهرستان که با چنگ و دندان مقابل دشمن ایستادند را ادا نکرده‌ایم.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه ویژه آبادانی‌ها به ورزش گفت: ورزش به ویژه تیم فوتبال صنعت نفت مانند خون در رگ هر آبادانی جریان دارد؛ با توجه به کمبود و عقب افتادگی آبادان که جنگ به آن تحمیل کرد لازم است از ورزش و تیم صنعت نفت حمایت شود.

عباسی ادامه داد: نادیده گرفتن نمادهایی همچون فوتبال در آبادان شایسته مردم این شهرستان نیست؛ نباید به فوتبال که غرور مردم مرزنشین آبادان است خدشه وارد شود و باید به نمادهای فرهنگی و ورزشی این شهرستان بیشتر توجه شود.

وی افزود: جوانان آبادانی ورزش و تیم فوتبال صنعت نفت آبادان و ورزش های دیگر توپی را به عنوان تنها تفریح در اختیار دارند که نباید این امکان را از آنها گرفت.

رییس کمیسیون انرژی مجلس خواستار حمایت بیشتر وزارت نفت از تیم فوتبال صنعت نفت آبادان شد و گفت: به وزارت نفت توصیه می شود در خصوص تیم فوتبال صنعت نفت عجولانه تصمیم گیری نکند و فعلا به سوی خصوصی سازی این تیم گام برندارند و این اقدام را در برهه زمانی طولانی انجام دهد.

عباسی ادامه داد: اگر بناست تیم صنعت نفت به سوی خصوصی سازی برود باید سهام آن به مردم آبادان واگذار شود، ورزشگاه تجهیز شود که اگر در آینده خصوصی سازی صورت گرفت این تیم به سوی نابودی پیش نرود ، منابع درآمدی برای تیم صنعت نفت باید در نظر گرفته شود تا تیمی سالم و مقتدر را شاهد باشیم.

وی افزود: بودجه باید در زمان لازم به تیم صنعت نفت آبادان تزریق شود تا این تیم در لیگ برتر جایگاه واقعی خود را بدست آورد، نباید تمامی امکانات در تهران وجود داشته باشد و شهرهایی مانند آبادان هیچگونه امکاناتی وجود نداشته باشند.

عباسی با بیان اینکه پیوست‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی باید برای آبادان دیده شود گفت: مردم آبادان به گردن کشور حق دارند و اکنون باید از تمامی جهات از جمله فرهنگی، هنری، ورزشی و رفاهی به آبادان کمک شود.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسوولان وزارت نفت تصمیم بهجایی خواهند گرفت و هفته آینده به همراه سه نماینده مردم آبادان در دیدار با مسوولان وزارت نفت این خواست مردم را به اطلاع آنها خواهیم رساند.

رییس مجلس شورای اسلامی صبح روز سه‌شنبه از طریق فرودگاه جمی آبادان، در سفری چهار روزه و بررسی مسایل و مشکلات خوزستان ، وارد این استان شد این نخستین سفر استانی قالیباف پس از انتخاب وی به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی است.رییس مجلس قرار است برای بررسی مشکلات خوزستان در همه ۱۴ حوزه انتخابیه استان خوزستان حضور پیدا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =