۱۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۳
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 84023473
۰ نفر

برچسب‌ها

عون لبنانی‌ها را به «گفت‌وگوی ملی» فراخواند

تهران-ایرنا- میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان روز سه‌شنبه همه جریان‌ها و گروه‌ها را به آغاز گفت‌وگوهای ملی در این کشور با هدف دست‌یابی به ساختاری مورد قبول همگان فراخواند.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، عون در دیدار با امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه در بیروت گفت: اول سپتامبر ۲۰۲۰ نقطه آغازی برای لبنان جدید است که در آن شهروندان حاکم کشور هستند و نه رهبران طوائف.

وی برای تحقق دولت مدنی در لبنان، همه را به گفت‌وگوی ملی فراخواند و افزود هدف از این گفت‌وگوها دست‌یابی به ساختاری مورد قبول همگان است. 

عون افزود:  امروز امید خود را برای تشکیل دولت جدید متمرکز کردیم. دولتی که قادر به اجرای اصلاحات ضروری برای خروج کشور از بحران کنونی است.

وی افزود: لبنان در حال حاضر با درد و رنج عمیقی در نتیجه فروپاشی اقتصادی و مالی و نیز بحران کرونا روبه‌روست. انفجار اخیر بندر بیروت هم رنجی بی‌سابقه بر ما تحمیل کرده است.

این در حالی است که امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه  که امروز وارد بیروت شده،‌ در سخنانی بار دیگر بر لزوم اجرای اصلاحات در لبنان تاکید کرد و گفت: تا زمانی که اصلاحات در لبنان اجرا نشود،‌ اجازه آزاد شدن پول‌های جمع‌آوری شده در کنفرانس سیدر (کنفرانس حمایت از لبنان) را نمی‌دهیم.

مکرون همچنین افزود: جنبش مقاومت حزب الله نماینده بخشی از مردم لبنان است.

رییس جمهوری فرانسه برای دومین بار پس از حادثه انفجار بندر بیروت در ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹ برای دیدار با مقام‌های لبنانی وارد بیروت شده است.

وی در سفر ۱۶ مرداد ماه خود به لبنان، ضمن بازدید از مناطق آسیب دیده در بندر بیروت با مردم این کشور اعلام همبستگی و تأکید کرد که برای حمایت از ملت لبنان در اینجا هستم و کمک‌ها مستقیماً در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =