امام جمعه بوشهر: تدوین سند توسعه شهرستان‎های دشتی و تنگستان ضروری است

بوشهر-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: تدوین سند توسعه شهرستان‌های دشتی و تنگستان برای رسیدن به توسعه پایدار و حرکت براساس برنامه‌ای مدون ضروری است.

به گزارش ایرنا،به نقل از دفتر امام جمعه بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز سه‎شنبه در دیدار با غلامحسین کرمی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در این شهرستان‌ها تلاش‌ها و کارهای خوبی صورت گرفته ولی با این حال تا رسیدن به توسعه آرمانی فاصله زیادی وجود دارد.

وی بیان کرد: با وجود همه تلاش‌های انجام شده اما لازم است در منطقه دشتی و تنگستان در زمینه آب، اشتغال مولد و پاک، رونق تولید و ایجاد صنایع تبدیلی در زمینه‌های کشاورزی و پتروشیمی، حمایت از گروه‌های نیازمند و حمل و نقل کارهای اساسی و زیر بنایی انجام شود.

صفایی بوشهری اضافه کرد:دشتی و تنگستان از مهمترین شهرستان‌های استان بوشهر هستند که از نظر جغرافیایی و اقتصادی جایگاه فوق العاده مهمی در استان دارند.

صفایی بوشهری گفت: بزرگان، علما، سرداران و شهدای شهرستان‌های دشتی و تنگستان نقش بسیار پررنگ و بزرگی در تاریخ استان بوشهر داشته‌اند.

امام جمعه بوشهر افزود: استان بوشهر اکنون جایگاه ویژه‌ای در کشور و در سطح بین الملل دارد ولی هنوز در استان مناطقی وجود دارد که با محرومیت‌هایی روبرو هستند و باید در راستای محرومیت زدایی گام‌هایی برداشته شود.

صفایی بوشهری تاکید کرد: تلاش‌ها باید مضاعف و پیشرفت‌ها به روز باشد و در کارها از جوانان انقلابی و نجیب استفاده شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در شهرستان‌‎های دشتی و تنگستان افزود: این شهرستان‌ها نیازمند ۲ بیمارستان با امکانات بروز هستند که علاوه بر پوشش منطقه‌ای پوشش استانی نیز داشته باشند.

وی ادامه داد: ضریب بالای امنیت در شهرستان‌های دشتی و تنگستان مایه افتخار است و باید تلاش کرد این ضریب حفظ و برای ارتقای آن برنامه ریزی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =