مطالعات استحکام بخشی قلعه فلک الافلاک در مرحله نهایی

خرم آباد_ ایرنا_ مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: مرحله نهایی مطالعات استحکام بخشی قلعه فلک الافلاک خرم آباد آغاز شده است.

سید امین قاسمی روز سه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: همچنین عملیات مرمت سربازخانه، بنای باشگاه افسران، ساخت بازارچه صنایع دستی و بناهای ضلع شمالی قلعه فلک الافلاک رو به پایان و در حال تکمیل است.

وی عنوان کرد: طرح محتوایی موزه مفرغ و سکه در محل باشگاه افسران به مراحل نهایی رسیده و انتظار می‌رود با پیگیری و جدیت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی اهداف مربوطه در این زمینه محقق شود.
قلعه باستانی فلک‌الافلاک یکی از شاخص‌ترین آثار تاریخی ایران و جهان، یک بنای عظیم آجری مربوط به دوره ساسانی که بر روی تپه‌ای باستانی در مرکز شهر خرم‌آباد میزبان دوستداران میراث فرهنگی است.

زیبایی و معماری شگفت‌انگیز قلعه فلک الافلاک موجب شده که این بنای تاریخی و باستانی لرستان از سوی بسیاری از کارشناسان به‌عنوان یکی از شاهکارهای مهندسی و معماری دنیا لقب گیرد.

استاندار لرستان نیز هفته دولت اعلام کرد تمامی ۶۹ میلیارد تومان مطالبات سپاه برای ساماندهی اطراف این بنا پرداخت شده و ساخت پادگان جدید این نهاد ۴۰ درصد پیشرفت دارد.

این بنای کم‌نظیر مربوط به دوره ساسانی و به شماره ۸۸۳ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =