پنجهزار میلیارد ریال برای بازسازی بافت فرسوده و آبفای آبادان نیاز است

آبادان - ایرنا - رییس کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی گفت: پنجهزار میلیارد ریال برای بازسازی بافت‌ فرسوده و اصلاح شبکه آب و فاضلاب آبادان بر اساس بررسی انجام شده نیاز است.

به گزارش ایرنا محمدرضا رضایی کوچی روز سه‌شنبه درحاشیه جلسه بررسی مسایل و مشکلات عمرانی آبادان در جمع خبرنگاران بیان کرد:باید منابع پایدار همچون فایناس داخلی با مشارکت ۲ بانک تامین شود و در مقابل دولت نیز تعهد داده تا پول را به بانک برگرداند.

وی ادامه داد: ۱۱ محله بافت فرسوده در آبادان که از امکانات رفاهی همچون بالا بودن آب‌های سطحی محرومند ، و فاقد شبکه فاضلاب، آسفالت، امکانات فرهنگی ورزشی و خدمات درمانی هستند شناسایی شده‌اند.

وی گفت: برای بازسازی بافت فرسوده آبادان امروز با رییس ستاد بازآفرینی هماهنگی شد و قرار است وزارت راه و شهرسازی محلاتی که از امکانات رفاهی محروم را بررسی و  کار اجرایی به زودی انجام شود.

رضایی بیان کرد:با توجه به اینکه طرح مطالعات بافت فرسوده آبادان به پایان رسیده باید این طرح در سطح استان و ملی مصوب شود و امید است به زودی اجرایی شود.

وی ادامه داد: ۱۱۵ میلیارد ریال نیز برای آسفالت خیابان‌های آبادان از سوی اداره بندر و دریانوردی آبادان مصوب شده و قرار است به زودی پروژه آسفالت اجرایی شود.

وی بازسازی شبکه فرسوده آب آشامیدنی آبادان را دغدغه مسوولان این شهر بیان کرد و گفت: با توجه به کمبود نقدینگی دولت تصمیم بر این شد که برای اصلاح شبکه آب آشامیدنی و اصلاح شبکه فاضلاب آبادان از فایناس داخلی که در بیشتر شهرهای کشور این کار انجام شده ، استفاده کنیم.

رضایی کوچی افزود: برای این کار باید وزارت نیرو اراده کند و قرار است پنجشنبه این هفته در خوزستان نشستی برگزار، و به جمع بندی برسیم و سازمان برنامه بودجه متعهد شود.

رییس مجلس شورای اسلامی صبح روز سه‌شنبه از طریق فرودگاه جمی آبادان، در سفری چهار روزه و برای بررسی مسایل و مشکلات خوزستان ، وارد این استان شد.این نخستین سفر استانی قالیباف پس از انتخاب وی به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی است.رییس مجلس قرار است برای بررسی مشکلات خوزستان در همه ۱۴ حوزه انتخابیه خوزستان حضور پیدا کند.

در سفر رییس مجلس شورای اسلامی به خوزستان پس از نشست‌های کارشناسی که در شهرستان‌ها برگزار می‌شود، درخصوص موانع و مشکلات موجود تصمیم‌گیری لازم در همان شهرستان انجام خواهد شد.

در این سفر رییس کمیسیون عمرانی و انرژی مجلس پس از بازدید از بافت فرسوده آبادان ، در نشست با مسوولان محلی در فرمانداری آبادان مسایل و مشکلات این شهرستان را مورد ارزیابی قرار دادند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =