۱۴۴ پزشک متخصص به چرخه خدمات بهداشت و درمان فارس پیوستند

شیراز - ایرنا- ۱۴۴ پزشک متخصص در رشته های داخلی، اطفال، زنان، بیهوشی، رادیولوژی، قلب، روانپزشکی، ارتوپدی، طب اورژانس، جراح عمومی، توانبخشی، یورولوژی و چشم در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز مشغول به فعالیت شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز سه شنبه در نشست توجیهی و برنامه تقسیم بندی پزشکان متخصص جدید استان فارس، حمایت و صیانت از سرمایه های مملکت به ویژه پزشکان متخصص را یکی از مهمترین اولویت های مجموعه سلامت دانست که از سوی مسوولان دانشگاه مورد توجه قرار می گیرد.

 مهرزاد لطفی،  پزشکان متخصص را یاری دهنده مردم در امر خدمات حوزه درمان معرفی کرد و از معاون درمان و مسوولان ارشد دانشگاه خواست تا شرایط را برای ارائه بهترین خدمات درمانی پزشکان متخصص در مراکز تحت پوشش دانشگاه فراهم آورند.

وی با بیان اینکه پزشکان متخصص افرادی هستند که عمرشان را صرف کسب علم کردند، گذراندن دوران را در خدمت رسانی متخصصان به مردم بسیار موثر خواند.

دکتر لطفی پزشکان متخصص را به سعه صدر و صبوری فراخواند و از مسوولان حاضر در این نشست نیز خواست تا زمینه های شرکت در آزمون بورد تخصصی را برای پزشکان متخصص فراهم آورند. 

ارایه خدمات درمانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به جمعیتی بالغ بر ۵ میلیون نفر در ۴۳ بیمارستان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست دریافت درجه علمی بالاتر را به پزشکان متخصص تبریک گفت و افزود: استان فارس به دلیل گستردگی با جمعیتی بیش از پنج میلیون نفر، دارای ۴۳ بیمارستان است که از این تعداد، ۲۸ بیمارستان در شهرستان ها وظیفه ارائه خدمات درمانی به مراجعان را بر عهده دارند.

علی اکبری اولویت حضور پزشکان متخصص را رفع نیاز مردم، نیاز شهرستان ها، درخواست فرمانداران و مسوولان ارشد شهرستان های استان برشمرد و لازمه این خدمت رسانی را داشتن افراد مجرب و متخصص دانست که حضور آنان در مراکز درمانی شهرستان ها بسیار کارگشا است.

او با اشاره به اینکه تعداد بسیار مراکز درمانی و تنوع خدمات موجب استفاده بهینه از پزشکان متخصص در بیمارستان ها است، ابراز امیدواری کرد تا با حضور پزشکان متخصص در شهرستان ها، بهترین خدمات در حوزه درمان به مردم فارس ارایه شود.

معاون درمان دانشگاه همچنین بر رعایت عدالت در تقسیم بندی پزشکان تاکید کرد.

«علم» و «مدیریت» ۲محور مهم بهبود خدمات حوزه درمان فارس

رییس سازمان نظام پزشکی شیراز نیز در این نشست یکی از شیرین ترین مقاطع پزشکی را فارغ التحصیلی از تخصص و وارد شدن به مرحله دیگر پزشکی خواند و از پزشکان متخصص خواست تا دو موضوع مهم «علم» و «مدیریت» را برای بهبود کیفیت ارائه خدمات درمانی به مردم به عنوان یکی از مهمترین اهداف مجموعه سلامت در اولویت اقدامات خود قرار دهند.

حمیرا وفایی  با ارایه توضیحاتی در مورد آیین نامه های قانونی درمان در بیمارستان ها، قوانین بین پزشک و بیمار، تهدیدهای موجود در حوزه درمان برای پزشکان متخصص و تاکید بر رعایت حقوق بیماران، داشتن بیمه مسوولیت برای متخصصان را بسیار ضروری برشمرد.

تاکید رییس سازمان پزشکی قانونی فارس بر مسوولیت پذیری، حفظ قداست پزشکی و اهمیت اخلاق پزشکی

مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس دیگر عضو این نشست بود که با تبریک به مناسبت پشت سرگذاشتن دوره تخصص برای پزشکان متخصص، بر مسوولیت پذیری، حفظ قداست پزشکی و اهمیت اخلاق پزشکی تاکید کرد و افزود: باید رعایت موازین انسانی در صدر اولویت های خدمت رسانی پزشکان متخصص به مراجعان قرار گیرد.

علیرضا درودچی،  بُعد سوم مسوولیت را رعایت مسوولیت شرعی دانست و مبنای قانون را شرع مقدس دین اسلام معرفی کرد و افزود: پزشکان متخصص باید از قوانین مربوط به فعالیت خود در مراکز درمانی اطلاع داشته باشند تا در این باره آسیبی به خود و جامعه وارد نشود.

آغاز به کار ۱۴۴ پزشک متخصص از روز آینده در مراکز درمانی فارس

مدیر امور بیماری ها و مراکز تشخیصی و درمانی معاونت درمان دانشگاه با بیان اینکه استان فارس به هفت قطب برای متخصصان تقسیم بندی شده که شامل شهرستان های آباده، مرودشت، فیروزآباد، نی ریز، داراب، کازرون و لامرد است، گفت: ۱۴۴ پزشک متخصص در رشته های داخلی، اطفال، زنان، بیهوشی، رادیولوژی، قلب، روانپزشکی، ارتوپدی، طب اورژانس، جراح عمومی، توانبخشی، یورولوژی و چشم در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز مشغول به فعالیت می شوند.

 فرشاد فلاحتی  افزود: این برنامه سالانه یک بار انجام می شود و متخصصان بر اساس رشته و امتیاز در شهرهای موردنیاز حضور یافته و آغاز به کار می کنند.

اخبار مرتبط