۸۳ هزار تن کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار صادر شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۸۳ هزار تن کالا امسال از پایانه مرزی بیله‌سوار صادر شد.

به گزارش ایرنا ، کلیم الله وثوقی روز سه‌شنبه با بیان اینکه این مقدار کالا توسط سه هزار و ۶۸۶ دستگاه کامیون از مرز بیله سوار صادر شده است، افزود: از این میزان بیش از ۸۰ هزار تن کالا توسط سه هزار و ۵۵۲ دستگاه کامیون ایرانی و ۲ هزار و۹۷۱ تن کالا توسط ۱۳۴ دستگاه کامیون گرجی از مرز خارج و صادر شده است.

وی محصولات کشاورزی، انواع شیشه ،پسته، سنگ ساختمانی، کاشی، خرما و نمک را عمده کالاهای صادراتی از ایران عنوان کرد.

وی با بیان اینکه این مقدار کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان و حوزه قفقاز صادر شده، اظهارداشت: امسال در این مدت بیش از ۷۸ هزار و ۵۳۱ تن کالا توسط سه هزار و ۳۰۰ دستگاه کامیون از پایانه مرزی بیله‌سوار ترانزیت خروجی شده‌است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: آب معدنی، برنج، گچ، سنگ های ساختمانی، سیمان، ام دی اف، نئوپان، نمک، پروفیل، هیدروکربن و بیسکویت عمده کالای ترانزیت خروجی هستند.

وی اضافه کرد: با تلاش نهادهای مستقر در پایانه مرزی بیله‌سوار روند صادرات و واردات کالا در این پایانه عادی و روان است و انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی مناسب و تلاش مستمر شاهد افزایش صادرات از این پایانه مرزی در سال جهش تولید باشیم.

بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است. گمرک و پایانه مرزی این شهرستان تنها گذرگاه فعال مرزی استان اردبیل می‌باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =