رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران: ظرفیت‌های ایزوایکو بیشتر معرفی شود

بندرعباس- ایرنا- رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: هیچ بخشی از ایزوایکو نباید کمتر از حداکثر توان و ظرفیت خود در این شرایط خاص فعال باشد بلکه باید ظرفیت‌های آن بیشتر از گذشته معرفی شود.

امیر بیات پویایی روز سه‌شنبه در نشست بررسی عملکرد مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران، اظهارداشت: شرکت‌ها و گروه‌های تخصصی تابعه آن خواستار معرفی و ارائه بیش از پیش این ظرفیت‌ها به ذینفعان و فعالان عرصه دریایی و فراساحل هستند.

در این دیدار معاون توسعه صنایع حمل و نقل ایدرو نیز، تعامل مثبت وزارت نفت با مجتمع ایزوایکو در فرآیند ساخت سازه‌های دریایی و سکوهای گازی که منجر به ثبت رکورد های ارزشمندی نیز شده است را مثال مناسبی برای توسعه مناسبات بیشتر ذینفعان این مجموعه توانمند دانست.

بهزاد اعتمادی در عین حال از ایزوایکو خواست تا اجرای به موقع و باکیفیت طرح‌های واسپاری شده را همواره در دستور کار جدی خود داشته باشند.

همجواری مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری و همکاری‌های مشترک در زمینه‌های ساخت انواع شناورها مورد نیاز خدماتی بندر و تعمیرات شناورهای مختلف زمینه های بوده که از گذشته(۹۸) تاکنون در قالب توافق نامه‌های همکاری بین مجموعه کشتی سازی و سازمان بنادر و دریانوردی  به انجام رسیده است.

مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) یکم مرداد امسال در دیدار با مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: این مجتمع یک منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده است که مجموعه‌های صنعتی و مدرن به ویژه مرتبط با کشتی‌سازی و صنایع وابسته به آن را در خود جای داده است.

به گفته حمید رضائیان اصل، این منطقه ویژه در محدوده‌ای به مساحت یکهزار و ۱۰۰هکتار ایجاد شده که پنج هزار و ۲۰۰ نفر نیروی متخصص  و کارگری در آن مشغول فعالیت هستند.

وی، اجرای فازهای ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۱۲ پارس جنوبی، ساخت کشتی ایران کاشان، کشتی شهر کرد و کشتی ایران اراک و همچنین تعمیرات ادواری واساسی نفتکش‌های کوچک و مگاسایز را نتیجه سال‌ها تحقیق و پژوهش متخصصان ایرانی در این مجموعه اقتصادی دانست.

تعمیر هر نفتکش؛ جلوگیری از خروج یک میلیون دلار ارز

طبق گفته‌های رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تیرماه امسال در دیداری با فریدون همتی استاندار هرمزگان، هم اکنون کار تعمیر ۲ نفتکش غول پیکر ۱۵۰ هزار تنی در حال انجام است.

به گفته امیر بیات پویایی، تعمیر هر نفتکش غول پیکر برای حدود ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای بیش از هزار نفر نیز به صورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال می‌کند و با تعمیر هر نفتکش از خروج یک میلیون دلار ارز از کشور نیز جلوگیری می‌شود.

وی در این دیدار از برگزاری میز ساخت داخل صنعت دریایی در مهرماه امسال خبرداد.

در این دیدار مقرر شد کارگروه هفتگی توسعه فعالیت‌های مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فرا ساحل ایران (ایزوایکو) با حضور نمایندگان ادارات مرتبط با محوریت ایدرو راه اندازی شود.

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران متشکل از شش شرکت فعال در زمینه کشتی سازی و ساخت سازه‌های دریایی نفت و گاز است که در غرب بندرعباس قرار دارد، ساخت سکوهای نفتی وگازی از دیگر فعالیت‌های این شرکت است.

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بزرگترین مجتمع صنایع دریایی کشور و یکی از شرکت‌های فعال زیرمجموعه‌های ایدرو در ۳۷ کیلومتری غرب بندرعباس قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =