۷۶ درصد هیات‌های عزاداری مشهد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند

مشهد- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۷۶ درصد هیاتهای عزاداری در مناطق زیرپوشش این دانشگاه استفاده از ماسک و پروتکل‌های بهداشتی را طی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی رعایت کردند.

علی اصغر حسنی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق بررسی‌های انجام شده میزان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین خادمان مساجد و مسوولان هیات‌های مذهبی طی این ایام حدود ۸۲ درصد بوده است.

وی ادامه داد: در دهه اول محرم بیش از ۲۰۳ تیم بهداشتی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هیأت‌های عزاداری مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد نظارت داشتند و بازرسان این دانشگاه با تشدید نظارتها، تمام همت و تلاش خود را در جهت حفظ سلامت عزاداران سرور و سالار شهیدان بکار بستند.

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در ایام شیوع کرونا نظارت بر رعایت فاصله مناسب بین عزاداران، برگزاری مراسم در فضای باز، عدم دسته گردانی، استفاده از ماسک، ضدعفونی سطوح و وسایل مورد تاکید بوده است.
وی افزود: در همین راستا بیش از دو هزار و ۷۰۰ بازدید از محل‌های برگزاری مراسم عزاداری توسط بازرسان این دانشگاه انجام گرفت و یک هزار و  ۶۴۰ همیار سلامت معرفی شده از هیات های مذهبی استان نیز در کنار بازرسان بهداشت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در هیات ها نظارت داشتند.
حسنی ادامه داد: در همین راستا  دو هزار مورد بررسی کیفیت آب مصرفی و نذورات و مواد غذایی  انجام شد و همچنین به ۲۱۷ مورد شکایت واصله از سامانه شکایات مردمی ۱۹۰ رسیدگی و پاسخگویی گردید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =