باید از برخی رشته ها برای فعالیت در زمان کرونا حمایت کرد

تهران- ایرنا-  معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان به اهمیت مدیریت شرایط کنونی به دلیل شیوع کرونا برای فعالیت های ورزشی تاکید کرد و گفت: باید از رشته هایی که زمینه فعالیت در  دوره کرونا را دارند، حمایت های لازم صورت گیرد.

مهین فرهادی‌زاد امروز(سه شنبه) در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون اسکیت که پیش از ظهر به صورت وبینار برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: اولویت وزارت ورزش و جوانان در گام نخست حفظ سلامت جامعه ورزش در دوران کرونا است و در شرایط کنونی هیچ مساله ای مهم‌تر از این نیست، اما در این بین باید برای رشته‌هایی که زمینه فعالیت در دوران کرونا دارند  از جمله رشته اسکیت حمایت‌های لازم را مهیا کرد.

وی با بیان اینکه رشته اسکیت ورزشی با شاخصه های مناسب در ابعاد قهرمانی و همگانی است، ادامه داد: در این مدت بسیاری از باشگاه‌های اسکیت برای ادامه فعالیت این رشته در زمان کرونا  با توجه به اینکه در فضای باز می‌توانند فعالیت خوبی داشته باشند، خلاقیت‌های خوبی همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشتند که جای تقدیر دارد.

فرهادی زاد گفت: نیاز هست به صورت کلی تغییر رفتاری در مدیریت  ر ایجاد کرد تا بتوانیم ورزش را سرپا نگاه داریم.

وی با اشاره به آسیب کرونا به باشگاه های ورزشی گفت : با پیگیری وزارت ورزش و جوانان ، باشگاه ها مَی توانند با دریافت وام شرایط کنونی خود را تا حدودی بهبود بخشند.

فرهادی زاد از اسکیت  به عنواد رشته‌ای که زیرمجموعه زیادی دارد یاد کرد و افزود: اسکیت بسیار جذاب و پرانرژی است و طرفداران زیادی در بین پسران و دختران دارد که همین علاقمندی ظرفیت بالایی را برای این رشته مهیا کرده است.

وی در ادامه ظرفیت و پتانسیل زنان این رشته را بسیار خوب توصیف کرد و از اسکیت به عنوان رشته‌ای که در المپیک و بازی های آسیایی حضور دارد نام برد و گفت: اسکیت ایران توانایی افتخار آفرینی در رویدادهای مهم را دارد و با توجه به پتانسیل این رشته مدال آوری در آسیا و المپیک برای کشور در این رشته دور از ذهن نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =