بیش از ۲۲۸ هزار دست غذای گرم بین نیازمندان هرمزگان توزیع شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: از ابتدای ماه محرم امسال تاکنون در قالب طرح اطعام حسینی، ۲۲۸ هزار و ۱۱۵دست غذای گرم بین نیازمندان استان توزیع شد.

علی الهیاری روز سه‌شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: این میزان غذای گرم به ارزش بیش از ۳۵ میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال بوده که توزیع آن بین خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد و قشرهای نیازمند آسیب‌دیده از ویروس کرونا انجام شد.
وی بیان داشت: در دهه نخست ماه محرم همچنین با مشارکت و هم‌افزایی خیران و در راستای تامین بخشی از نیازهای ضروری خانواده‌های نیازمند، درقالب طرح احسان حسینی تعداد یکهزار و ۲۴۳ بسته‌ معیشتی بین نیازمندان اهدا شد.
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: کالاهای اساسی شامل برنج، روغن، حبوبات، سویا، رب گوجه‌فرنگی، گوشت و ماکارونی به ارزش چهار میلیارد و ۹۰ میلیون ریال اهداشده است.
وی گفت: تنها راه گذر از شرایط فعلی، تقویت همدلی و همبستگی در جامعه است که بر همین اساس کمیته امداد  در ماه محرم با راه‌اندازی ۷۲ آشپزخانه شناسایی‌شده، اقدام به پخت و توزیع غذای گرم و همچنین اهدا بسته‌های معیشتی بین نیازمندان تحت حمایت این نهاد و خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا نموده است.
الهیاری اضافه کرد: خیران و نیکوکاران هرمزگان نیز از ابتدای اجرای طرح احسان حسینی تاکنون افزون بر ۱۶ میلیارد ریال به نیازمندان استان کمک کرده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان گفت: اجرای طرح‌های اطعام حسینی و احسان حسینی تا پایان ماه صفر ادامه دارد و مردم نوع‌دوست می‌توانند با نذورات و کمک‌های نقدی خود از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۰۷۶*۸۸۷۷* با تلفن همراه و یا واریز به شماره کارت ۰۶۴۸-۰۰۰۰-۹۹۷۹-۶۰۳۷ نسبت به مشارکت در مرحله دوم پویش ملی ایران همدل و کمک به رفع مشکلات معیشتی و ضروری نیازمندان اقدام نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =