استاندار: اصفهان باید در عملی کردن رهنمودهای رهبری پیشگام باشد

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: باید برای عملی کردن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در این استان پیشگام باشیم چون این خطه به ابتکار عمل و خلاقیت زبانزد است.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز سه شنبه در حاشیه سی و چهارمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور رهبر معظم انقلاب و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، در جمع مدیران آموزش و پرورش استان افزود: مدیریت استان وظیفه خود می‌داند مباحث آموزش و پرورش را پیگیری کند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه مدیریت استان در خصوص عملی کردن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اعلام آمادگی می‌کند، بیان کرد: باید به اهمیت و جایگاه معلمی پرداخت همچنین معلمان باید اهمیت و جایگاه خود را بدانند.

به گفته وی آموزش و پرورش نقش مهمی در شادابی و نشاط جامعه دارد.

رضایی با اشاره به اینکه کشور در شرایط سختی به لحاظ تحریم‌ها و بیماری کرونا قرار دارد، تصریح کرد: با این حال دولت در زمینه آموزش و پرورش اقدامات موثر و اساسی انجام داده است.

وی با تاکید بر اینکه باید تمهیدات زندگی با کرونا را در نظر بگیریم، خاطرنشان کرد: در برگزاری کنکور و مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان تمهیدات زندگی با کرونا به خوبی اجرایی شد از این رو در آموزش و پرورش نیز باید تمهیدات با کرونا پیاده سازی شود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان نیز ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام سجاد(ع) گفت: امام سجاد(ع) یکی از معلمان بزرگ هستند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد بیان کرد: یکی از کارهای بزرگ و اساسی آموزش و تعلیم است به همین دلیل تمامی انسان‌ها از معلم پرورش پیدا می‌کنند.

همچنین وی اهمیت و جایگاه معلمی را والا و برتر دانست.

شیوع بیماری کرونا از اواخر سال گذشته موجب شد که بسیاری از بخش‌های جامعه به ویژه آموزش تحت تاثیر قرار بگیرد و دانش آموزان به یکباره و ناخواسته وارد صحنه آموزش‌های آنلاین و مجازی بشوند و تجربه جدیدی در دوره تحصیل خود داشته باشند.

سال تحصیلی گذشته بیش از ۹۰۰ هزار دانش آموز در بالغ بر پنج هزار واحد آموزشی به تحصیل پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =