امام جمعه شهرکرد:پرورش در نظام آموزشی مغفول مانده است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت:پرورش در نظام آموزش و پرورش جایگاه خودش را ندارد و کمرنگ است و مغفول مانده است.

حجت الاسلام محمدعلی نکونام روز سه‌شنبه در حاشیه سی و چهارمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش کشور که به صورت ویدئو کنفرانس شد،به مسولان و دست‌اندرکاران نظام آموزشی استان تاکید کرد: در حوزه تعلیم و تربیت به مساله پرورش همانند حوزه آموزش توجه ویژه شود.

وی بر توجه بیشتر به حوزه پرورشی در مدارس  از سوی مسوولان و مدیران آموزش و پرورش ،مدیران مدارس و معلمان تاکید کرد.

نکونام در ادامه با تسلیت سالروز شهادت امام سجاد (ع)، با اشاره به حرکت عظیم حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) پس از قیام عاشورا گفت: این تعبیر زیبایی که رهبر معظم انقلاب داشتند، آغاز رسالت زینبی و سجادی که در واقع مساله مهمی است که این رسالت با اسارت آغاز می‌شود و همه باید درس بگیریم و ادامه‌دهنده‌ این راه باشیم.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: در نظام آموزشی و پرورشی، اداری و در مجموعه کار و خدمت، در خانه و خانواده‌ و در کل جامعه باید در راستای عاشورا و کربلا حرکت کنیم.

وی گفت: دشمن در تلاش است که به هر شکل ممکن نظام آموزشی ما را در دست بگیرد و نظام آموزشی ما را نظام آموزشی غربی کنند و فرهنگ بیگانه را در این نظام و کشور دخیل کند.

امام جمعه شهرکرد گفت:دشمن دنبال این است که به هر شکل ممکن ورود پیدا کند و باید همه مسوولان در نظام آموزش و پرورش نسبت به این مساله حساس باشند.

نکونام با اشاره به شرایط کرونایی که امروز کشور و جامعه با آن مواجه است، گفت: در شرایط کرونایی در کشور و استان ما کارهای بسیاری انجام شده اما باید برای فراهم کردن عدالت آموزشی زیرساختها فراهم شود.

وی به فعال شدن شبکه شاد آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: اگر چه زیرساخت‌هایی که فراهم شده اما امکانات کشور جوابگوی نیست و نقاط محروم قابلیت استفاده از این ظرفیت را ندارند.

نکونام با تاکید بر اینکه برای اتصال به این شبکه نیاز به موبایل، تبلت و اینترنت است، گفت: با وضعیت اقتصادی حاکم بر خانواده‌ها، باید به رعایت عدالت آموز شی توجهی بیشتر شود.

امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: البته اولویت نخست آموزش و پرورش حضور دانش آموزان در کلاس درس است اما باید براساس وضعیت منطقه فعالیت مدارس برنامه ریزی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =