ایجاد اشتغال برای ۵۲۴ مددجوی انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز

اهواز - ایرنا - معاون امور اجتماعی انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز گفت: این انجمن از پارسال تاکنون یک هزار و ۸۶۱ نفر از مددجویان و نیازمندان را در فرصت‌های شغلی مختلف به کارفرمایان معرفی کرده که ۴۲۶ نفر از بانوان مددجو و ۹۸ مددجوی مرد به کار گرفته شدند.

جعفر خادم روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان موثرتر از افزایش مستمری آنان است افزود: توانمندسازی مددجویان ازطریق آموزش و کسب مهارت و حمایت از مشاغل خانگی اولویت اصلی انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز است.

وی بیان کرد: درراستای توانمندسازی خانواده‌های زیرپوشش تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای امضا شده تا آموزش و مهارت لازم در حوزه‌های مختلف به مددجویان ارایه و مدرک مرتبط برای ورود به کسب و کار صادر شود.
معاون امور اجتماعی انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز آموزش‌ مهارت‌های بازار محور را یکی دیگر از اهداف انجمن خیریه بیان کرد و گفت: ایجاد کارگاه‌های کسب مهارت برای مددجویان و نیز ارایه آموزش لازم  می‌تواند گامی موثر درراستای خودکفایی و استقلال مالی افراد زیرپوشش است.
خادم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت واحد کاریابی انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز با مجوز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: کمیته اشتغال و توانمندسازی انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز توانسته در خوزستان به عنوان واحد برتر در حوزه اشتغال شناخته شود.

وی با اشاره به برخی اقدام‌های انجام شده در راستای طرح توانمندسازی مددجویان گفت: مشاغل خانگی به منزله راه حلی متناسب با شرایط زندگی می‌تواند باعث ارتقای وضعیت معیشت افراد زیرپوشش شود و در این راستا انجمن خیریه در تامین سرمایه اولیه راه اندازی مشاغل خانگی، تهیه وسایل کاری وهمچنین بازاریابی محصولات تولید شده از سوی مددجویان گام‌های خوبی برداشته واز فروردین پارسال تا خرداد امسال، ۲۸۹ نفر از بانوان و افراد زیر پوشش درمشاغل خانگی و تولید صنایع دستی مشغول فعالیت شدند.
خادم از برگزاری دوره‌های آموزشی برای مددجویان زیرپوشش خبر داد و افزود:با مشارکت استانداری خوزستان دوره‌های آموزشی در رشته دوخت کاور مبل برای ۴۰ نفر از زنان سرپرست خانواردرانجمن خیریه برگزار و گواهی مهارت نیز صادر شد.
معاون امور اجتماعی انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز انجام مصاحبه شغلی و معرفی ۶۲ نفر از فرزندان مددجویان زیرپوشش را به مراکز فنی و حرفه‌ای برای شرکت در ۱۲ رشته آموزشی را از دیگر اقدام‌های این نجمن خیریه دریکسال بیان کرد.
خادم از برگزاری دوره‌های آموزشی در انجمن خیریه ویژه دانش آموزان و دانشجویان زیرپوشش خبرداد و ادامه داد: در واحد فرهنگی خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز در هفت رشته شغلی برای دانشجویان و مددجویان زیر پوشش دوره‌های آموزشی برای ۴۶۰ نفر برگزار و گواهی مهارت صادر شد.               
وی گفت:افراد زیرپوشش از حمایت مادی و معنوی در حوزه اشتغال، آموزش، درمان، معیشت و نیاز زندگی برخوردار هستند.
انجمن خیریه چهارده معصوم(ع) اهواز یک هزار و ۵۰۰خانوار را زیرپوشس قرار داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha