توزیع هزار بسته معیشتی در ورامین به جای برگزاری آئین بنی اسد

تهران- ایرنا- هیأت دلسوختگان قمربنی‌هاشم شهرستان ورامین که همه ساله در سومین روز از شهادت امام حسین(ع) اقدام به برپایی آئین سنتی بنی اسد می‌کنند، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، از اجرای این برنامه خودداری کرده و هزینه‎‌های اجرای این برنامه را صرف تهیه هزار بسته معیشتی و توزیع بین نیازمندان کردند.

عضو هیأت امنای این هیأت عزاداری روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هیأت دلسوختگان قمربنی‌هاشم ورامین همه ساله در دهه اول محرم اقدام به برپایی مراسم عزاداری با حضور خیل عاشقان امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان کرده و در سومین روز از شهادت شهدای دشت کربلا، آئین سنتی بنی اسد را با حضور هزاران نفر از مردم شهرستان ورامین اجرا می‌کرد.
علی تاجیک اظهار کرد: در این مراسم معنوی که همه ساله از میدان رازی تا میدان امام حسین(ع) با حضور هزاران نفر از مردم اجرا می‌شد،هنرمندان ورامینی گوشه‌هایی از مصائب اهل بیت عصمت و طهارت پس از شهادت امام حسین(ع) تا رسیدن به دربار ابن‌زیاد را به تصویر می‌کشیدند.
 


وی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و با هدف جلوگیری از اجتماعات مردمی، این هیأت عزاداری تصمیم گرفت تا برای تحقق دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا و عمل به توصیه رهبر معظم انقلاب، برپایی هیأت و اجرای مراسم بنی‌اسد را به سال‌ آینده موکول کرده و هزینه‌های فعالیت هیأت‌ عزاداری و کمک‌های خیرّین نیک‌اندیش را صرف تهیه سبد غذایی برای نیازمندان کند.
وی تصریح کرد: با هماهنگی به عمل آمده و کمک عزاداران و خیرّین، هزار بسته معیشتی توسط اعضای هیأت امنای هیأت دلسوختگان قمربنی‌هاشم تهیه و بین نیازمندان شهرستان توزیع گردید تا همه افراد از خوان بیکران عنایت امام حسین(ع) برخوردار شوند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌‎شرق تهران واقع شده است.
بر اساس اعلام مسوولان اداره تبلیغات اسلامی ورامین، ۱۶۰ هیأت عزاداری مجوزدار درشهرستان فعالیت می‌کنند که تمامی این هیأت‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مراسم عزاداری را در فضای باز بدون دسته‌روی در خیابان‌ها اقامه کردند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =