ارسال بیش از ۲۰۰ هزار بسته از سامانه پست کتاب

تهران- ایرنا- ناشران و کتابفروشان، در ۵ ماه نخست سال ۹۹ بیش از ۲۰۲هزار بسته پستی کتاب به ارزش ۱۶ میلیارد تومان، در طرح «عبور از کرونا با کتاب» از طریق سامانه پست کتاب ارسال کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، ۲۸۸ ناشر، ۱۱۹ کتابفروش و  ۶۹ فروشگاه اینترنتی کتاب با اجرای طرح عبور از کرونا با کتاب، در سامانه پست کتاب، عضو شده اند و تاکنون توانستند ۲۰۲هزار و ۶۰۲ بسته پستی کتاب ارسال کنند.

مجموع کل هزینه پستی ارسال کتاب‌ها در طرح عبور از کرونا با کتاب، ۱۲میلیارد و ۶۸میلیون و ۵۱۹هزار و ۹۸۳ ریال بوده که یارانه ۴میلیارد و ۹۲۲میلیون و ۳۶۲هزار و ۶۶۳ریالی به آن اختصاص پیدا کرد. همچنین، مجموع کل هزینه پستی از زمان راه‌اندازی سامانه پست‌کتاب تاکنون، ۲۲میلیارد و۲۷۲ میلیون و۸۱۳ هزار و ۴۳ ریال برآورد شده است.

پیش از برگزاری طرح عبور از کرونا با کتاب, ۷۸هزار و ۵۷۷مرسوله در سامانه پست‌کتاب به ثبت رسیده؛ درحالی‌که در طول اجرای این طرح با افزایش ۷۲درصدی به ۲۰۲هزار و۶۰۲ مرسوله پستی رسیده است.

ناشران،کتاب‌فروشان، توزیع‌کنندگان، فروشگاه‌های اینترنتی کتاب و فعالان تولید و فروش کتاب، با پروانه کسب و کار معتبر می‌توانند برای استفاده از این تخفیف از طریق سایت خانه کتاب و ادبیات ایران یا سامانه پست کتاب،  نسبت به ثبت‌نام و عضویت اقدام کنند؛ پس از ثبت نام حداکثر طی ۲۴ ساعت پنل پستی سامانه پست کتاب در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =