جشنواره سیاتل میزبان دو فیلم ترسناک ایرانی

تهران- ایرنا- جشنواره «Harror» سیاتل آمریکا که با تمرکز بر فیلم‌های ژانر ترسناک برگزار می‌شود میزبان دو فیلم ایرانی شد.

دو فیلم مرکورکروم و پارادوکسیکال به کارگردانی نیما شاهرخ‌شاهی به نمایندگی از سینمای ایران در جشنواره Horror سیاتل آمریکا حضور دارند.

این جشنواره به صورت تخصصی به فیلم‌های ژانر ترسناک می‌پردازد و جوایز آن به صورت آکادمیک و رای گیری آن توسط اعضای آکادمی فیلم‌های ترسناک جشنواره سیاتل انجام می‌شود.

نیما شاهرخ‌شاهی که در سینمای ایران به عنوان بازیگر بیشتر شناخته شده است در سال‌های اخیرا در کلاس‌های کارگردانی پیشرفته اصغر فرهادی حضور داشته و طی ۱۹ سال فعالیت هنری بالغ بر ١٣٠ فیلم و سریال را در مقام بازیگری در کارنامه خود دارد.

دو فیلم مرکورکروم و پارادوکسیکال درامی روانشناختی و پر تعلیق هستند و مقدمه‌ای برای ساخت پنجگانه سینمایی روانشناختی شاهرخ شای است.

مرکورکروم با بازی نیما شاهرخ‌شاهی، ویدا جوان، شهریار شهمیری و دایانا جعفری که فضایی رازآلود و پر از تعلیق را به تصویر می‌کشد، علی عطشانی و شهریار شهمیری به عنوان تهیه کنندگان حضور دارند.

پارادوکسیکال هم داستان یک اتفاق ساده از دید آدم‌های مختلف با نگاه‌های متفاوت است. این فیلم اگر چه از لحاظ محتوایی فیلمی واقع گرا است اما در فرم رگه‌های سورئالیستی دارد.

نیما شاهرخ شاهی، آزاده سعادتمند، دایانا جعفری، صدف ثامنی، ریحانه رحیمی، اسماء حسینی بازیگران این فیلم هستند.

علی عطشانی و اسمایل استودیو تهیه کننده پارادوکسیکال و پخش جهانی این دو فیلم با کمپانی Three Gardens Film است.

ششمین دوره جشنواره فیلم «رقابت فیلم‌های ترسناک» سی و یکم اکتبر برابر با ۱۰ آبان ۹۹ در شهر سیاتل ایالت واشینگتن آمریکا برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =