۱۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۶
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84023303
۱ نفر

برچسب‌ها

تعداد پذیرش بیماران کرونایی قم به ۱۱۲ نفر افزایش یافت

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در ۲۴ ساعت ۱۱۲ نفر با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم پذیرش شدند.

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در قم اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به یازدهم شهریورماه ۷۲ بیمار جدید در بخش های مراکز مختلف درمانی استان تحت نظر اورژانس بیمارستان بستری شدند.

 وی ترخیص ۷۰ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند را مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر ۳۴۸ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان هایی قم بستری می باشند که حال ۶۸ تَن آنها وخیم است.

وی همچنین بیان کرد: در شبانه روز گذشته چهار تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود در قم جان باختند.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =