شرکت‌های سهامی عام پروژه‌ ای، راهی برای تامین مالی

تهران - ایرنا - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره شرکت‌های سهامی عام پروژه‌محور گفت: تاسیس این شرکت‌ها در چارچوب تامین مالی پروژه‌های سرمایه‌گذاری به تصویب رسیده است و سهامدار عمده می‌تواند ۵۰ الی ۶۰ درصد از سرمایه خود را به بازار وارد کند.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری بازار سرمایه ایران؛ حسن قالیباف اصل افزود: مقرر شده تا تامین سرمایه‌ها و سهامداران عمده پروژه‌های خود را در قالب یک شرکت سهامی عام در سازمان به ثبت برسانند.

به گفته وی، پس از ثبت شرکت‌ها به عنوان سهامی عام، سهامدار عمده می‌تواند ۵۰ الی ۶۰ درصد از سرمایه خود را به بازار وارد کند و بلافاصله پس از پذیرش در فرابورس و بازگشایی نماد، معامله صورت می‌گیرد.

قالیباف اصل اضافه کرد: تاسیس شرکت‌های سهامی عام پروژه محور گام مهمی در تامین مالی پروژه‌های اقتصادی محسوب می شود.

وی خاطرنشان ساخت: نخستین درخواست را برای تاسیس این شرکت‌ها  نیز به سازمان ارسال شده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تشکیل کارگروه اندیشه ورزی که مدتی است مورد تاکید سازمان بورس قرار گرفته به عنوان دستاورد جدید این سازمان یاد کرد تا بتوان از خردجمعی، استفاده ای بهینه داشت.

وی در این ارتباط توضیح داد: کارگروه های اندیشه ورزی فضاهایی است که توسط فعالین بازار اداره می شوند. در واقع یک هسته اندیشه ورزی مرکزی شکل می گیرد و تحت آن هسته مرکزی، پنج هسته اندیشه ورزی دیده می شود که شامل هسته فناوری و آی تی، مدیریت بازار و ارزیابی ریسک، رسانه ها فضای مجازی و حقوقی، توسعه بازار بدهی و تامین مالی می شوند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اعضای کارگروه ها، در جلسات حضور دارند و در فضای مجازی به تبادل اندیشه می پردازند و تمامی فعالان بازار می توانند عضو این فضا شوند. به این ترتیب، پس از جمع بندی مباحث مطرح شده این موضوعات به کارگروه های اندیشه ورزی ارسال و با توجه به موضوع، جمع بندی انجام شده و در هسته مرکزی مطرح می شوند. نظرات نهایی هم در نهایت در دستور کار هیات مدیره، شورای عالی بورس و بعضا هیات وزیران مطرح شده و تصمیمات جدیدی برای بازار سرمایه اخذ می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =