تلاش برای یافتن اجساد ۲غرق شده رودخانه دشتیاری ادامه دارد

زاهدان- ایرنا- سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: تلاش برای یافتن اجساد ۲ غرق شده رودخانه دشتیاری در جنوب استان توسط سه تیم امداد و نجات هلال احمر همچنان ادامه دارد.

علیرضا میر بهاءالدین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: حادثه غرق شدگی یک زن ۳۵ ساله و یک دختر بچه ۱۲ ساله اواخر شب گذشته به نیروهای جمعیت هلال احمر اطلاع داده شد.

وی ادامه داد: در این راستا سه تیم عملیاتی این جمعیت متشکل از ۱۸ امدادگر و غواص به همراه یک قایق و آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: با وجود تلاش چندین ساعته نیروهای این جمعیت هنوز اجساد این ۲ نفر پیدا نشده و تلاش ها در این زمینه تداوم دارد.

وی از شهروندان و مسافران خواست‌ بدون فراگیری فنون شنا به دریا نزنند.

شهرستان دشتیاری در منتهی الیه جنوب شرقی ایران قرار گرفته است. از نظر موقعیت مختصات جغرافیایی در ۲۵ درجه و۴  دقیقه تا ۲۶ درجه و ۶ دقیقه شمالی و طول جغرافیایی ۶۰ درجه و ۵۵ دقیقه تا ۶۱ درجه و ۵۴ دقیقه شرقی واقع شده است.

این بخش با مدارراس السرطان تنها یک درجه و ۳۷ دقیقه فاصله دارد که قرار داشتن در چنین موقعیتی، شرایط خاص جغرافیایی و اقلیمی بویژه بالا بودن درجه حرارت و میزان کم نزولات آسمانی را بوجود آورده است. 

شهرستان دشتیاری از طرف شمال به شهرستان راسک، از غرب به بخش پلان و بخش مرکزی شهرستان چابهار، از شرق به کشور پاکستان و از جنوب به آب­های آزاد دریای عمان ختم می­ شود. به­ طوریکه ۸۵ کیلومتر خط ساحلی با دریای عمان و ۱۳۲ کیلومتر مرز خشکی با پاکستان دارد به  این ترتیب امکان دسترسی به آب­های آزاد از این طریق برای  بخش دشتیاری جایگاه ویژه­‌ایی را به وجود آورده است.

 مساحت منطقه دشتیاری حدود ۶ هزار کیلومتر مربع است. شهرستان دشتیاری طبق آخرین سرشماری سال ۱۳۹۵ کشور دارای جمعیتی بالغ بر ۷۹ هزار و ۹۱۱ نفر در قالب  ۱۸ هزار و ۷۹ خانوار است.

شهرستان دشتیاری دارای یک شهر «نگور» و ۲ بخش مرکزی به مرکزیت شهر نگور و باهوکلات به مرکزیت دمپگ و چهار دهستان(دهستان نگور، سندمیرثوبان،درگس و باهوکلات) است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =