قائم مقام وزیر راه: مشکلات مسکن مهر بروجرد امسال رفع می شود

بروجرد - ایرنا - قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: عملیات اجرایی رفع مشکلات مسکن مهر بروجرد از نیمه دوم سال جاری آغاز و تا پایان سال انجام می‌شود.

احمد اصغری مهرآبادی روز سه شنبه در نشست بررسی مشکلات طرح مسکن مهر بروجرد اظهار داشت: براساس تصمیم گیری ها و بررسی انجام شده رفع مشکلات مسکن‌مهر بروجرد در نیمه دوم امسال آغاز می‌شود و تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: این پروژه بصورت کامل واگذار شده و تنها ۵۲ واحد آن با مشکلاتی همراه بوده که تاکنون واگذار نشده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی عمده مشکلات مسکن مهر بروجرد را در خصوص فضای عمومی، خدماتی دانست و بیان کرد: این مهم نیازمند بررسی بیشتر، همکاری بین بخشی و تخصیص اعتبار است تا مشکلات رفع شود.

مهر آبادی نبود فضای بهداشتی درمانی، آموزشی و خدمات شهری را از دیگر مشکلات مردم و ساکنان این‌منطقه عنوان کرد و ادامه داد: رفع مشکلات در نیمه دوم سال آغاز می‌شود و  تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در خصوص احداث یک مسجد در مسکن مهر بروجرد نیز قول مساعد داد و گفت: زمین کلانتری نیز در نظر گرفته شده و از دستگاهها در شهرستان درخواست کرده‌ایم که پای کار باشند و زمین‌ها رو تحویل و برای ساخت و ساز همت بیشتری داشته باشند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی نیز از این طرح‌ها در راستای تکمیل و خدمات رسانی به شهروندان حمایت می کند.

وی تاکید کرد: حدود ۵۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در سطح کشور وجود دارد که تسریع در تکمیل و بهره برداری آن ضروری است.

معاون وزیر راه بیان کرد: همچنین حدود ۲۰ هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی در کشور وجود نزدیک به ۲۰ هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه میانگین پیشرفت فیزیکی آنها بیش از ۹۰ درصد است، تصریح کرد: با وجود مصوبه شورای پول و اعتبار، برخی بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات متمم همکاری نمی‌کنند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزود: در سطح کشور ۲۰هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی هستند که افزایش قیمت مسکن موجب شد برخی به فروش برسند.

وی گفت: با وجود همه مشکلات عملیات اجرایی واحدهای نیمه تمام پروژه مسکن مهر استثنای پروژه‌هایی که معارض و پرونده قضایی دارند، تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

مهرآبادی افزود : دولت با صرف اعتبارات قابل توجه بار سنگینی از انجام کار در پروژه مسکن مهر را تقبل و اجرایی کرده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این راستا قریب به ۴۸۰ مسجد، کلانتری و ۵۰۰ مدرسه از محل اعتبارات دولتی در پروژه‌های مسکن مهر به همت دولت احداث شده است.

مهرآبادی عنوان کرد: وزارت راه و شهرسازی زمین مورد نیاز برای ایجاد فضاهای خدماتی، درمانی، رفاهی، مذهبی، فرهنگی، امنیتی و مانند اینها را در سایت مسکن مهر به صورت رایگان در اختیار دستگاه‌های اجرای قرار می‌دهد، تا نسبت به ایجاد فضاهای مورد نیاز برای مهرنشینان است.

به گزارش ایرنا، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز در سفر به استان لرستان از طرح مسکن مهر بروجرد بازدید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =