مقام اماراتی مدعی توقف طرح الحاق کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی شد

تهران - ایرنا - «جمال المشارکه» مقام وزارت خارجه امارات مدعی شد که واشنگتن و تل آویو به ابوظبی تضمین داده‌اند که طرح الحاق کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی متوقف خواهد شد.

المشارکه مدیر بخش برنامه‌ریزی سیاسی وزارت خارجه امارات امروز (سه شنبه) در گفت وگو با خبرنگاران که تعدادی از نمایندگان رسانه‌های صهیونیستی نیز حضور داشتند، با اشاره به این موضوع ادعا کرد که امارات در کنار فلسطینی‌ها ایستاده است.

وی در خصوص سخنان «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره الحاق کرانه باختری اضافه کرد: کاری که ما کردیم، توقف طرح الحاق بود.

این مقام اماراتی در پاسخ به سوال خبرنگار «سی‌ان‌ان» در مورد اینکه اگر طرح الحاق اجرا شود، توافق‌ها به هم می‌خورد، تاکید کرد که خیر، یکی از پیش نیازهای شروع توافق با اسرائیل، توقف طرح الحاق کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی است.

المشارکه با اشاره به گفت وگوهای سه جانبه بین امارات، آمریکا و رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از طرف آمریکا و در جریان گفتمان سه جانبه این تضمین را دریافت کردیم.

ابوظبی، تل آویو و واشنگتن در بیانیه مشترک اعلام توافق عادی‌سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی را اعلام کردند که طرح الحاق تعلیق شده است، ولی هیچ بازه زمانی برای تعلیق این طرح مشخص نشده است.

برخی مقامات رژیم صهیونیستی از جمله «یسرائیل کاتس» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی مدعی شد که طرح الحاق مدت‌ها پیش از توافق با امارات، تعلیق شده بود.

این مساله همچنان محل اختلاف بین مقامات اماراتی و صهیونیستی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =